22 червня ‑ День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни


Сьогодні вся Україна на хвилину завмерла в скорботі, вшановуючи світлу пам’ять мільйонів земляків, які загинули, захищаючи цілісність і недоторканість рідної землі.

77 років тому розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова але основна частина Другої світової війни. Ця дата стала початком найбільш кровопролитної бійні на українській території. І саме Україна найбільше постраждала від гітлерівської агресії та від згубних прорахунків радянського керівництва. Нищівний вал війни двічі прокочувався по території нашої Батьківщини, не обминувши навіть найменшого населеного пункту, придушивши, понівечивши своїм смертоносним тягарем десятки мільйонів людей. Серед них – наші з вами рідні – дідусі, бабусі, інші родичі.

Біль від спогадів з часом стає меншим і, можливо, не таким пекучим. Але історична віддаленість від тих подій допомагає не лише усвідомити масштабність минулих трагедій, а й провести паралелі з сучасністю, зрозуміти, що насправді тоді відбувалося. І на часі зробити це саме зараз, коли Україна, по суті, знаходиться у стані неоголошеної війни.

Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!
Міський голова Анатолій Болдашев