Відбулося командно-штабне тренування з цивільного захисту населення


За дорученням Премєр-міністра України Володимира гройсмана та відповідно до розпорядження голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука, у вівторок 24 липня були проведені планові тренування з органами управління та силами цивільного захисту Сокирянської і Новодністровської ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Чернівецької області. Темою тренувань було визначено виникнення надзвичайної ситуації на гідроспорудах Дністровської ГЕС та ГАЕС. Сценарій передбачав руйнування греблі Дністровської ГЕС та прорив води Дністровського водосховища, в результаті чого утворюється зона катастрофічного затоплення площею 24кв.км., в яку потрапляють три села (Ожеве, Василівка, Волошкове), в яких проживають більш як 3 тисячі людей. На органи управління та сили цивільного захисту покладалось завдання щодо оповіщення керівного складу та інформування населення про надзвичайну ситуацію, введення режиму НС, розгортання та організації роботи органів з евакуації, забезпечення громадської безпеки, проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Сигнал про руйнування греблі Новодністровська ланка ТП ЄДС ЦЗ Чернівецької області отримала 9год 36хв. Терміново були зібрані сили цивільного захисту та проведено екстрене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні було заслухано керівників спеціалізованих служб ЦЗ (охорони громадського порядку, торгівлі та харчування, комунально-технічна, транспортно-технічна, медична служби тощо) щодо їх готовності до дій в умовах надзвичайної ситуації. В результаті було прийнято рішення, в якому кожна із служб отримала конкретні доручення щодо дій за призначенням.

Практичне відпрацювання сценарію продовжилось у місці умовної надзвичайної ситуації – на греблі Дністровської ГЕС-1 та на території постраждалих сіл ‑ Ожева, Василівки та Волошково.