На підтримку підприємцям


З метою розвитку бізнесу міська рада затвердила Програму підтримки та партнерства між Новодністровською міською радою та суб’єктами малого і середнього бізнесу на 2018 – 2020рр. В Програмі зазначено, що в місті станом на 1 січня 2018 року нараховується 500 фізичних осіб-підприємців та 585 підприємств малого і середнього бізнесу.

Основними заходами, які покликані допомогти вирішити проблемні питання підприємців, визначено: ресурсне та інформаційне забезпечення суб’єктів малого і середнього підприємництва, підготовка та перепідготовка кадрів і надання фінансової підтримки. Передбачається, що фінансова підтримка надаватиметься у формі повної або часткової компенсації відсоткових ставок підприємцям, які вирішили отримати для розвитку свого бізнесу кредити. Тобто тіло кредиту сплачує сам підприємець, а відсотки (повністю або частково погашатимуться за рахунок міського бюджету). Право на таку компенсацію мають суб’єкти підприємницької діяльності, що зареєстровані в м.Новодністровськ, проводять підприємницьку діяльність не менше одного року, не мають заборгованості з виплати заробітної плати та податків та ін. Не можуть сподіватися на фінансову підтримку з міського бюджету кредитні, страхові організації, інвестиційні фонди, ломбарди, суб’єкти підприємництва, що визнані банкрутами, або перебувають у стані припинення діяльності, а також ті, що займаються виробництвом чи реалізацією алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обміном валют.

Фінансова підтримка суб’єктам малого і середнього бізнесу м.Новодністровськ може надаватися з 2019 року за умови, що в бюджеті міста будуть передбачені на виконання даної Програми асигнування. Хто саме зможе отримати фінансову підтримку – визначатиметься на конкурсних засадах. Для цього суб’єкту підприємництва необхідно буде подати визначений пакет документів, обов’язковим у якому буде бізнес-план (інвестиційний проект). Пріоритетними для рішення конкурсної комісії будуть проекти, що передбачають створення більшої кількості робочих місць та підвищення розмірів заробітної плати працівників.