Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує:


ПОНАД 1,7 МІЛЬЯРДИ ГРИВЕНЬ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ СПРЯМУВАЛИ НА СОЦІАЛЬНІ ПОТРЕБИ ПЛАТНИКИ БУКОВИНИ
За підсумками січня-серпня 2018 року страхувальники Чернівецького регіону перерахували  1745,8 млн.грн. єдиного соціального внеску. Таким чином, за вісім місяців  надходження ЄСВ перевищили планові показники на 55,1 млн.грн. Порівняно з січнем-серпнем минулого року забезпечено приріст надходжень на 386,0 млн. грн.
Повідомив в.о.начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
Роботодавцями, які нараховують єдиний внесок на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ, сплачено 1448,7 млн.грн. Від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність надійшло 198,9 млн.грн. Єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців перевищив 95,2 млн.грн.
У Головному управління ДФС у Чернівецькій області звертають увагу, що з 1 вересня 2018 року платники єдиного внеску подають звітність за новими формами. А саме наказом Міністерства фінансів України від 15 травня 2018 р. № 511 внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджений  Наказом Мінфіну від 14 квітня 2015 р. № 435. Фахівці відомства зауважують, що звітність, складена з порушенням вимог Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів чи без необхідних таблиць, вважається неподаною. Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених цим Порядком, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.
Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, розміщений на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство>ЄСВ>Накази» за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/-nakazi/72973.html.
 
ОРЕНДУЄТЕ  ПРИМІЩЕННЯ У ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ – ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА СПЛАТУ ПДФО
Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області зазначають, відповідно до  пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом фізичної особи, що отримує дохід від надання майна в оренду, є орендар. При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.
Сума таких доходів оподатковується ПДФО за ставкою 18% (пп. 170.1.4 п.170.1 ст. 170 ПКУ). Окрім цього такий дохід оподатковується військовим збором за ставкою 1.5% (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ).
Сплата ПДФО до бюджету здійснюється під час виплати такого оподатковуваного доходу – пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ. Якщо дохід було нараховано, але не виплачено, то податок сплачується протягом 30 днів місяця наступного за місяцем в якому було нараховано такий дохід – пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.
Якщо такий дохід виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) – пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.
Якщо такий дохід виплачується фізичній особі готівкою, то кошти виплачуються  через касу підприємства з відповідним оформленням видаткового касового ордера.
Відповідно, ПДФО, що нараховується при виплаті орендної плати фізичній особі, сплачується за місцезнаходженням орендаря (податкового агента).
Відображення ПДФО з заробітної плати найманих працівників та орендної плати у ф. №1ДФ
Підприємство-орендар відображає нарахований та виплачений дохід у вигляді орендної плати за орендоване нерухоме майно та інформацію щодо утримання та перерахування до бюджету ПДФО і військового збору у формі №1ДФ.
Порядок подання форми №1ДФ містить повну інформацію про суми доходів, нарахованих (виплачених) будь-якій фізичній особі, і про суми ПДФО та військового збору, утриманих із таких доходів. Правила складання та подання форми № 1ДФ установлені ПКУ і Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на корить фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок).
Форму № 1ДФ подають до органу ДФС усі без винятку особи зі статусом податкового агента, які нараховують (виплачують) фізичній особі дохід, утримують із такого доходу ПДФО та військовий збір і сплачують їх до бюджету від імені фізичної особи – одержувача цього доходу (п. 1.3 Порядку). Нагадаємо, до податкових агентів відносяться юридичні особи (їх філії, відділення), приватні підприємці, самозайняті особи, незалежно від організаційно-правового статусу та способу обкладення іншими податками, що виплачують доходи фізичним особам – платникам ПДФО (пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
 Податкові агенти – юридичні особи повинні подати форму № 1ДФ до органу ДФС за своїм місцезнаходженням, а фізособи-підприємці та самозайняті особи – за своєю податковою адресою, тобто місцем проживання, за яким фізичну особу взято на облік як платника податків (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ, п. 2.3 Порядку). Зверніть увагу: якщо юридична особа має філію або інший відокремлений підрозділ, наділений повноваженнями з нарахування своїм працівникам зарплати, утримання та перерахування ПДФО, то такі підрозділи самостійно подають форму № 1ДФ до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням.
 За підрозділи, яким не надано подібних повноважень, звітує головне підприємство. Воно подає форму № 1ДФ у вигляді окремої порції за такий підрозділ до органу ДФС за своїм місцезнаходженням та надсилає її копію до органу ДФС за місцем знаходження даного підрозділу (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ, п. 2.6 Порядку). Слід зазначити, що у разі, якщо дохід не нараховувався і не виплачувався, форму № 1ДФ подавати не потрібно (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).