Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує:

РОЗДРІБНИЙ АКЦИЗ Є ОДНИМ З СЕГМЕНТІВ НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ НА БУКОВИНІ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області повідомили,  що з січня – вересня 2018 року бюджети місцевих громад Чернівецької області за рахунок акцизного податку з реалізації підакцизних товарів з роздрібної торгівлі поповнились на 92,9 млн. грн. Таким чином виконання індикативного завдання забезпечено на рівні 108 відсотків, додаткова сума надходжень перевищила очікувану на 6,9 мільйона гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року  сума акцизного податку збільшилась на 5,5 млн.грн.

«Показово, що сплата акцизного податку з роздрібного продажу до місцевих бюджетів сьогодні напряму може контролюватися керівниками територіальних громад, які повинні бути зацікавлені в тому, щоб зі сплаченої ними суми за придбаний товар своєчасно та повному обсязі надходили податки в бюджет. Загалом активна громадянська позиція усіх членів територіальних громад краю має посприяти тому, щоб представники підприємництва, котрі здійснюють реалізацію алкогольної продукції та тютюнових виробів, робили це на рівні високої податкової культури. Від цього у виграші будуть усі, адже до бюджету надходитимуть належні податкові надходження від продажу легальної якісної продукції», – акцентують у Головному управлінну ДФС у Чернівецькій  області.

З ПОЧАТКУ РОКУ ПЛАТНИКИ БУКОВИНИ ОТРИМАЛИ ПОНАД

168 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ВІДШКОДОВАНОГО ПДВ

Упродовж січня-вересня 2018 року платникам податків відшкодовано 168,7 млн грн податку на додану вартість. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума бюджетного відшкодування зросла на  48,4 млн. грн. У січні-вересні 2017 року платникам було повернуто 120,6 млн. грн ПДВ. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Як зазначають у фіскальній службі, позитивної динаміки з відшкодування податку на додану вартість вдалося досягти за рахунок ефективної роботи системи моніторингу оцінки ризиків СМКОР, що дозволяє блокувати реєстрацію ризикових податкових накладних та електронному реєстру відшкодування ПДВ, який функціонує у відкритому режимі.

Нагадаємо, що згідно з нормами Податкового кодексу України право на отримання бюджетного відшкодування має платник ПДВ, який прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування та подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Заяви на отримання бюджетного відшкодування задекларували 117 суб’єктів господарської діяльності на суму понад 182.6 млн. грн. податку на додану вартість.

У відомстві також повідомили, що за 9 місяців поточного року збір податку на додану вартість до Державного бюджету склав 468,7 млн.грн., а це на 101,6 млн.грн. або 27,7 відсотків перевищує показник того року.

З 07 ЛИСТОПАДА 2018 ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТИ ВІДКРИТИХ КЛЮЧІВ ЗА ДОВІРЕНІСТЮ БУДЕ НЕМОЖЛИВО

Головне управління ДФС у Чернівецькій області звертає увагу платників, що з 07 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги»(далі – Закон № 2155).

Пунктом 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Таким чином, починаючи з 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (у т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.