Про звернення щодо ситуації в с.Ломачинці Ломачинецького старостинського округу №1 Новодністровської об’єднаної територіальної громади


Завантажити: Про звернення щодо ситуації в с.Ломачинці Ломачинецького старостинського округу №1 Новодністровської об’єднаної територіальної громади

Копія

Новодністровська міська рада

Шістдесят третя сесія VII скликання

Р І Ш Е Н Н Я

   25 жовтня 2018 р. 309 м. Новодністровськ

 

Про звернення щодо ситуації в с.Ломачинці Ломачинецького старостинського округу №1

Новодністровської об’єднаної територіальної громади

 

Відповідно до ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою належної організації діяльності Новодністровської об’єднаної територіальної громади , заслухавши доповідну записку в.о. старости Ломачинецького старостинського округу №1 с. Ломачинці Петрик Н.М., Новодністровська міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Схвалити звернення депутатів Новодністровської міської ради VІІ скликання щодо ситуації в с.Ломачинці Ломачинецького старостинського округу №1 Новодністровської об’єднаної територіальної громади (звернення додається).
  2. Відділу організаційної роботи та зв’язків із громадськістю  (Морозов Б.Л.) направити звернення за призначенням та забезпечити опублікування тексту звернення в міських засобах масової інформації.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови (Гінгуляк О.М.) та комісію з питань регламенту, законності та регуляторних актів.

 

Міський голова (підпис є) А.Болдашев

Згідно

Секретар міської ради Н.Кримняк


Звернення

депутатів Новодністровської міської ради Чернівецької області

VII скликання

до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Верховної Ради України Парубія В.А., народного депутата України Бурбака М.Ю., Секретаря РНБО України Турчинова О.В., Генерального прокурора України Луценка Ю.В., Віце-прем’єр-міністра України, Міністра регіонального розвитку України Зубка Г.Г., Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., Голови Служби безпеки України Грицака В.С., Голови Центральної виборчої комісії Сліпачук Т.В., начальника Головного управління національної поліції в Чернівецькій області Дмитрієва А.А., начальника Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області Сторожука Р.В.

 

Ми, Новодністровський міський голова та депутати Новодністровської міської ради VІІ скликання висловлюємо свою стурбованість подіями, які відбуваються в       с. Ломачинці Ломачинецького старостинського округу №1 Новодністровської ОТГ у зв’язку з приєднанням с. Ломачинці до Новодністровської ОТГ.

Приєднання територіальної громади с.Ломачинці до Новодністровської міської ОТГ відбулось чітко у відповідності до вимог зазначеного вище Закону України, про що свідчить висновок на відповідність Конституції та законам України схвалених проектів рішень Новодністровської міської ради Чернівецької області та Ломачинецької сільської ради Сокирянського району Чернівецької області щодо добровільного приєднання територіальної громади, затверджений розпорядженням в.о. голови Чернівецької облдержадміністрації від 13.09.2018 р. №921-р (копія розпорядження з висновками додається).

Остаточні рішення «Про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади Новодністровської міської ради міста обласного значення Новодністровськ Чернівецької області» були прийняті Ломачинецькою сільською радою 24.09.2018 р., Новодністровською міською радою – 27.09.2018 р. Рішенням Новодністровської міської ради від     01.10.2018 р. №277 розпочато реорганізацію Ломачинецької сільської ради, як юридичної особи, шляхом приєднання до Новодністровської міської ради (копії рішень додаються).

Відповідно до абз. 2-3 ч. 1 ст. 8.3 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об’єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільської, селищної ради повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади, повноваження сільського, селищного, міського голови об’єднаної територіальної громади поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.

Проте, не дивлячись на те, що проходить процедура приєднання, так звана «ініціативна група» с. Ломачинці за підтримки керівництва Сокирянського району Чернівецької області та за мовчазною згодою голови Чернівецької облдержадміністрації розпочинає процедуру відкликання депутатів Ломачинецької сільської ради, після чого призначаються і 07.10.2018 р. проводяться проміжні вибори депутатів сільської ради, яка відповідно до вказаних вище норм законодавства припинила свої повноваження. Наразі є свідчення того, як незаконними, обманними шляхами збирались підписи жителів с. Ломачинці щодо відкликання депутатів, а також підробки документів. Районна влада, маючи величезні фінансові проблеми з забезпеченням заробітної плати працівників Сокирянської районної лікарні, забезпеченням інсуліном хворих цукровим діабетом, відсутністю належного фінансування громадян, що обслуговуються терцентром, виділяє 100 тис. грн.. на проведення проміжних виборів.

На сьогоднішній день в с. Ломачинці Ломачинецького старостинського округу №1 Новодністровської ОТГ керівництвом Сокирянського району, яке від самого початку реалізації адміністративно-територіальної реформи є противником створення ОТГ, штучно створено ситуацію двовладдя, яка спричиняє напружене і небезпечне громадське протистояння, яке, на жаль, наразі супроводжується вже не тільки погрозами, а й фізичними розправами.

Свіжий приклад. 25.10.2018 р., до в.о. старости Ломачинецького старостинського округу №1 звернулася група осіб, які підписалися як депутати Ломачинецької сільської ради. У письмовому зверненні зазначена група осіб вимагає скликати позачергову сесію Ломачинецької сільської ради о 14.00 годині 26.10.2018 р. із запропонованим порядком денним, який передбачає внесення змін у Регламент Ломачинецької сільської ради, зміну складу постійних комісій зазначеної ради, а також зміни у складі виконкому зазначеної ради.

Особам, які представляються депутатами Ломачинецької сільської ради, неодноразово повідомлялась інформація щодо приєднання та його законодавчі підстави, надавались роз’яснення, що вони вже не мають повноважень депутатів ради. Водночас ці особи продовжують незаконно вчиняти дії від імені органу місцевого самоврядування. Висування вимог щодо забезпечення та організації їхньої діяльності, як ніби-то легітимного українського органу місцевого самоврядування, супроводжується, у тому числі, погрозами застосування заходів фізичного примусу та погроз фізичної розправи на адресу в.о. старости, а також погрозами знищення майна адміністративної будівлі старостинського округу.

Неодноразово Новодністровська міська рада, в тому числі  в.о. старости Ломачинецького старостинського округу №1 Петрик Н.М.,  зверталися до правоохоронних органів, які здійснюють повноваження на території Сокирянського району, щодо зазначеної у нашому зверненні ситуації. Однак дій з боку правоохоронців, спрямованих на врегулювання конфліктів, не було здійснено,  і протистояння у с. Ломачинці продовжується.

Просимо вжити заходів у межах Ваших повноважень щодо недопущення вчинення правопорушень з боку осіб, які протиправно представляються депутатами ради, яка вже понад місяць не може мати легітимних повноважень, та вжити усіх законних заходів щодо недопущення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу та встановлений Конституцією та законами України порядок управління, а також самовільне присвоєння владних повноважень організованою групою осіб, яке поєднується із погрозами вчинення масових заворушень, руйнування адміністративних будівель та вчинення насильства по відношенню до посадових осіб місцевого самоврядування.

Сподіваємося на Ваше сприяння в реалізації започаткованих в нашій державі реформ.

 

Звернення схвалене рішенням

сесії VІІ скликання

від  25 жовтня   2018 р. №309