Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує:


ФІСКАЛИ ЗАКЛИКАЮТЬ БУКОВИНЦІВ – ВЛАСНИКІВ (ОРЕНДАРІВ) ЗЕМЛІ ТА НЕРУХОМОСТІ ПОГАСИТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗІ СПЛАТИ ПОДАТКІВ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області вкотре нагадують громадянам, що 29.08.2018 року завершився граничний термін сплати майнових податків, зокрема земельного податку та орендної плати за землю, податку за нерухоме майно з фізичних осіб.

Разом з тим, розповідає заступник начальника фіскального відомства Іван Матіос, буковинці на початок жовтня заборгували місцевим бюджетам майже – 23,2 млн. грн. майнових податків (9,3 млн. грн. за нерухомість та 13,9 млн. грн. за землю) і дані суми зростають, оскільки за несвоєчасну сплату податків у встановлені законом терміни, чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій і пені.

За словами посадовця скорочення заборгованості до місцевих бюджетів знаходиться у фіскалів на особливому контролі. Найперше проводиться роз’яснювальна робота , а потім матеріали по стягненню заборгованості направляються до прокуратури та органів Державної виконавчої служби.

Також, фіскали звертаються до органів місцевого самоврядування на предмет вилучення  земельних ділянок у землекористувачів, які систематично не сплачують податок.

То ж не гайте часу – звертається до боржників Іван Матіос – а терміново погасіть заборгованість перед бюджетом.

З питань, що стосуються нарахування та сплати податків необхідно звертатися до територіальних управлінь Головного управління ДФС у Чернівецькій області. Контактна інформація управлінь на офіційному порталі територіальних органів за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/

ПЛАТНИКАМ ПДВ: ПОРЯДОК ВЗАЄМОДІЇ КОМІСІЇ ДФС З ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ОРГАНАМИ ЩОДО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ПН/РК В ЄРПН АБО ВІДМОВУ В ТАКІЙ РЕЄСТРАЦІЇ ВИЗНАЧЕНО НАКАЗОМ

Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує платників податку на додану вартість, про Порядок взаємодії Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, структурних підрозділів ДФС та головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.

Комісєю Державної фіскальної служби України (далі – Комісія ДФС) здійснюється:

  • аналіз прийнятих комісіями регіонального рівня рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних, рішень щодо врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ;
  • прийняття рішень про неврахування таблиці даних платника ПДВ відповідно до п. 36 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117;
  • прийняття рішень про врахування наданих пропозицій щодо удосконалення роботи автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків та критеріїв ризиковості платника ПДВ, критеріїв ризиковості здійснення операцій, показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ.

Комісії регіонального рівня здійснюють:

¨ розгляд питань щодо внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків згідно з пунктом 1.6 Критеріїв ризиковості платника податку;

– розгляд наданої Комісією ДФС інформації по платниках з ознаками ризиковості в день її надходження, внесення таких платників податку до переліку ризикових платників податків, а в разі прийняття відповідного рішення – виключення платників податку з переліку ризикових платників податків.

Голова комісії регіонального рівня забезпечує надання Комісії ДФС письмових пояснень та матеріалів засідання такої комісії, що стали підставою для прийняття комісією регіонального рівня рішень.

Завдання, які надаються комісіям регіонального рівня головою Комісії ДФС, заступником голови Комісії ДФС та відповідними секретарями Комісії ДФС, є першочерговими і обов’язковими для виконання у відповідності до вимог чинного законодавства.

Порядок затверджено наказом ДФС України від 03 серпня 2018 року № 523. Наказ № 523 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/73035.html