Репортаж із зали засідань

На порядок денний чергової 62-ої сесії Новодністровської міської ради було винесено майже три десятка питань, включно із запропонованими та підтриманими депутатськими запитами. Серед них – питання зі сфери діяльності комунальних підприємств («Про затвердження Статуту КП «Новодністровський житловик» в новій редакції» та «Про внесення змін до видів економічної діяльності КП «Новодністровський житловик»); архітектури («Про внесення змін до Програми розроблення містобудівної документації на території м.Новодністровськ на 2018-2019 роки» та «Про розроблення детального плану території для розширення Новодністровського міського кладовища»), соціальних («Про внесення змін до міської комплексної програми «Охорона здоров’я новодністровців на 2017 – 2020рр.», «Про внесення змін до міської комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «турбота» на 2017 – 2018рр» та «Про виділення матеріальної допомоги»), цілий ряд питань зі сфери земельних відносин, бюджету та інші.

За пропозицією міського голови Анатолія Болдашева до порядку денного було внесено питання щодо затвердження Переліку об’єктів соціального призначення м.Новодністровськ та Сокирянського району, фінансування яких здійснюється згідно з Титулом будови на 2018 рік. Анатолій Іванович повідомив, що до кінця року від ПрАТ «Укргідроенерго» очікуються надходження в сумі 8 мільйонів гривень. Процедура їх виділення і отримання складна, тож потребує чимало часу, тому питання було винесене шляхом запиту. Щоб ефективно освоїти кошти, розподіл здійснювався на ті об’єкти, де вже є проектно-кошторисна документація з експертними висновками.

Отож, шість із восьми мільйонів передбачається використати на позицію «Будівництво та реконструкція об’єктів житлового фонду та бюджетних установ м.Новодністровськ (в тому числі виготовлення ПКД і придбання спецтехніки)». В тому числі: 1 400тис.грн. – на реконструкцію покрівлі спорткомплексу; 650тис.грн. – на співфінансування будівництва спортивного поля біля гімназії; 1 450тис.грн. – на реконструкцію систем опалення, освітлення водопостачання і водовідведення в бюджетних установах; 300тис.грн. – реконструкція будинку №1Л і 2000тис.грн. – на придбання автотранспорту. 800тис.грн. планується використати на міську лікарню, в тому числі на реконструкцію технічних мереж і систем опалення та самих приміщень. 500тис.грн. передбачається освоїти на реконструкцію мереж водопостачання в житлових будинках, 200тис.грн – на реконструкцію міських мереж водопостачання. І за 500тис.грн. планується зробити ремонт у вільних приміщеннях комунальної власності для розміщення необхідних служб.

Ще одним обговорюваним питанням було «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення». Мова йде про ділянку площею 15га під індустріальним парком для розміщення «будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості». Експертно-грошовою оцінкою встановлено вартість ділянки в сумі 6млн.895тис.грн. Рішенням міської ради затверджено вказану ціну продажу цієї ділянки. Кошти надходитимуть траншами. Перший ‑ в сумі 1млн.грн. – уже поступив до міського бюджету.

Сесія Новодністровської міської ради також ухвалила три звернення. Перше – стосовно напруженого і небезпечного громадського протистояння, спричиненого штучно створеною ситуацією двовладдя в с.Ломачинці. Це звернення направлене до найвищих осіб та правоохоронних органів. За поданням депутата, голови фракції «Батьківщина» Ігоря Манаскурова сесія ухвалила також звернення до найвищих органів влади з проханням врегулювати ситуацію в аграрному секторі. Зокрема, у зверненні сказано: «Діяльність переробного сегменту галузі, який сконцентрований в руках декількох власників, у 2018 році ніби демонструє картельний зговір». Мова йде про катастрофічно низьку вартість яблук, яка, в порівнянні з минулим роком, зменшилась фактично в десять разів.

Ще одне звернення Новодністровської міської ради також за поданням депутата Ігоря Манаскурова було направлене Президенту України Петру Порошенку щодо підвищення ціни на газ.

Секретар міської ради Наталія Кримняк запропонувала до розгляду проект рішення щодо делегування до Східного госпітального округу Чернівецької області представників від Новодністровської ОТГ. Сесія підтримала подання щодо двох представників: начальника фінансового управління міської ради Валентини Ферсанової та в.о.головного лікаря міської лікарні Ольги Довбенко.