Буковинське народне віче.

Буковинське народне віче, яке відбулося в Чернівцях 3 листопада 1918 року, належить до найвизначніших подій в житті української громади нашого краю. Це був переломний момент її багатовікової, багатостраждальної історії, коли буковинці висловили тверде бажання жити в Україні. Крім намірів будувати єдину соборну українську державу, Буковинське народне віче своїм рішенням визнало на території краю рівноправність усіх національних меншин, чим укріпило традиції толерантності, взаєморозуміння, доброзичливості між людьми різних націй і конфесій, різних мов і звичаїв. Таким чином наші краяни сто років тому заклали ще одну – свою ‑ цеглину у велику справу українського державотворення і сформували у очах світової громадськості уявлення про Буковину як про успішну модель міжетнічних взаємин, що є прийнятною для всієї європейської спільноти.

На превеликий жаль, законному прагненню українського населення Північної Буковини, що було записане в резолюції Віча, не судилось бути реалізованим одразу. Історія вчить, що жодні ухвали не можуть спинити загарбника, якщо немає єдності серед самих оборонців держави. Адже не секрет, що організатори та натхненники Буковинського віча належали до різних політичних сил, кожна з яких мала власні, часом несумісні погляди на тодішню суспільно-політичну ситуацію та шляхи подальшого розвитку Буковини.

Сьогодні, через сторіччя після вікопомної події, нам варто пригадати уроки нашої ж таки історії, відкинути власні дрібні амбіції та об’єднатися навколо спільної ідеї: захисту і побудови правової, суверенної, незалежної, демократичної держави Україна. Тож у цій святій справі нехай вистачає нам життєвих сил, земних гараздів, цілющої Божої ласки, наснаги у праці на благо і на славу матері – України!

З повагою міський голова Анатолій Болдашев