Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – державні установи, які діють за принципом «єдиного вікна» та «прозорого офісу». Вони створюються при місцевих радах з метою комфортності та протидії корупції при наданні громадянам різноманітних адміністративних послуг.

В м.Новодністровськ ЦНАП успішно функціонує з 2013 року. Та його діяльність може бути суттєво вдосконалена. Саме з цією метою фахівці відділу інвестицій та енергоефективності Новодністровської міської ради заявились на участь у Програмі «U-LEAD з Європою». Це міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і реалізується з 2016 до 2020 року. Програма має на меті сприяння реформі децентралізації в Україні в цілому і розширення можливостей місцевих громад для надання громадянам високоякісних адміністративних послуг через створення та підтримку ЦНАП. Програмою передбачається до кінця 2020 року здійснити підтримку діяльності 600 центрів надання адміністративних послуг у різних містах України.

Заявка Новодністровської міської ради була прийнята і 6 листопада з ознайомчим візитом у Новодністровську побували регіональні спеціалісти з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» та представники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування. Вони презентували Програму і розповіли, як її можна реалізовувати в Новодністровську.

Тетяна Татарчук, директор Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування:

Спеціалісти виконавчих органів міської ради ознайомили гостей з роботою служб і відділів, які надають громадянам адміністративні послуги та показали приміщення, що може бути використане для їх об’єднання задля зручності людей. Але ремонтні роботи в цьому приміщенні мають бути виконані за кошт громади. Розглядається також можливість створення віддалених робочих місць в селах, які згідно Перспективного плану мають увійти до Новодністровської ОТГ.

ЦНАП в м.Новодністровськ може не лише відображати передовий досвід найкращих українських установ, а й відповідати європейським стандартам ‑ впевнена регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою» Людмила Мураховська:

Підчас обговорення наступних кроків щодо реалізації Програми постало питання щодо доцільності впровадження в Новодністровську такого виду послуги як оформлення та видача паспортів. Це можливо, якщо програмно-технічний комплекс для цього буде придбаний за кошт міського бюджету. Та у зв’язку з тим, що послуга платна, витрати будуть покриті надходженнями – переконані спеціалісти Центру розвитку місцевого самоврядування, опираючись на досвід інших міст.

Отож початок співпраці покладено. Наступним кроком буде розробка детального технічного завдання з визначенням зобов’язань двох сторін, учасників процесу.