Розкошувала листопадова пора мереживом із музики і слова (відео)


А ще – сердечною вдячністю тим, хто поусякчас дарує святковий настрій і насолоду урочистими зібраннями, плекає любов до слова і музики, зцілює душі людей від нудьги і сірої буденності 9 листопада актова зала Новодністровської гімназії радо приймала професіоналів своєї справи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва! Прикметно, що за гарною традицією, котру нещодавно започаткувала начальник відділу гуманітарної політики Людмила Пастушок, чудовий настрій і свою творчість дарували освітяни, сердечно віддячуючи колегам за створене нещодавно свято педагогам, адже, як стверджували ведучі дійства, «культура» й освіта – то два крила людського єства». А надихали усіх присутніх і майстерно та натхненно виплітали урочисто-душевну канву направду професіонали: і тембром приємних голосів, і задушевністю вітань та поетичних обіймів вражали нас Юлія Фрицак (Невлад) і Анатолій Федорець. За кожним подихом цього усміхненого і по-осінньому щедрого на добро свята кожною струночкою душі стежила автор ідеї та сценарного задуму і напрочуд вдалої презентації – методист відділу гуманітарної політики Тамара Іванова. А у творчому тандемі з нею забезпечував музичне оформлення Ігор Чабан.

Як і будь-яке свято у мирному регіоні нашої багатостраждальної землі не могло обійтися без спомину про тих, хто уже п’ятий рік поспіль захищає наші світанки і сон, ціною власних життів відстоюючи право називатися українцем, право жити на своїй землі і розмовляти своєю материнською мовою… Тож у хвилині мовчання в унісон із славнозвісною «Плине кача…» присутні низько схилили голови перед світлою пам’яттю борців за волю і незалежність усіх часів, що полягли за Україну та її славу.

Із перших хвилин цієї родинної зустрічі позитивними емоціями захопило все: і вокалісти, і учасники танцювальних композицій, і вдатні жарти ведучих, що яскраво і промовисто характеризували багатогранність роботи працівників культури. А вони саме тому так щиро сміялися, легко упізнаючи себе у тих, хто вміє робити все, чому їх ніхто не вчив, писати музику, складати вірші і сценарії, хвилюватися, як діти, перед кожним виходом на сцену і просто – завжди бути на висоті, щиро даруючи людям свій талант і душевну красу. А це – висококласні професіонали своєї справи, які трудяться у міському історичному музеї, Будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний», музичній школі, міській бібліотеці та відділі культури. Відрадно, що на святі заслужено знайшлося добре слово для усіх підрозділів відділу та їх керівників – Галини Разгонюк, Наталії Портьє, Людмили Мідріган, Марини Довбенко та начальника – креативної і невтомної, артистичної і залюбленої у свою справу Альони Присакар! Крім того, усім надзвичайно приємно було почути слова вдячності за кропітку працю і творчій неспокій на адресу відомих у міста та поза його межами колективів та солістів, що рік у рік прославляють своїх наставників та любий Новодністровськ.

Ось так освітяни зібрали у своєму залі своєрідних іменинників професії цього дня, аби щиро привітати і від душі порадіти успіхам. І поздоровлення линули зі сцени приємні та сердечні: від заступника міського голови Олександра Гінгуляка, начальника відділу гуманітарної політики Людмили Пастушок, голів профспілок енергетиків Марії Омельчишеної, Людмили Маниляк та Георгія Карпа.

Тож сторінка за сторінкою цей чудовий вечір, який так і хотілося мимоволі порівняти з відомою свого часу передачею «Від усієї душі», підтверджував, що працівники культури щоденною працею роблять неоціненний внесок у духовний та мистецький розвиток нашого міста, популяризуючи рідне слово, пісню, народну творчість та місцеві таланти. Вони віддано служать обраній справі, незважаючи ні на що, а іноді навіть і всупереч чомусь, аби яснілося радістю на душі усім, хто приходить за книгою, опановує ази музики, розкриває себе у пісні та драматургії, зазирає в історичне минуле рідного міста і просто щоразу стає свідком святковий дійств у глядацькій залі.

Саме тому церемонія нагородження хоч і була такою тривалою, однак справедливо і гідно пошанувала труди усіх, хто вимережує свою творчість і відповідальністю, наполегливістю і креативністю таке ємке слово «КУЛЬТУРА».

А тим часом уже засяяли зорі на вечірньому небі, сповіщаючи, що іще один день майстерно замережив добром і вдячністю гарну пам’ятну сторінку з життя працівників культури міста Новодністровськ.

Із урочистостей – Інна Гончар