ЗАПАЛИ СВІЧУ!

24 листопада Україна відзначає 85-ту річницю Голодомору, який був штучно створений радянською владою в 1932-1933 роках. За ті два роки від голоду померло сім мільйонів українців. Голодомор був свідомою політикою радянського режиму щодо українського селянства, актом примусу та залякування, відповіддю на непокору та опір українців політиці насильницької колективізації. Протягом десятиліть тема Голодомору була забороненою. Лише 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу. Українське законодавство визначає, що «публічне заперечення Голодомору 1932 -1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним».

Традиційний спосіб вираження поваги і вшанування жертв Голодомору – запалювання у вікнах будинків і квартир свічок. Кожен з нас може підтримати всеукраїнську акцію «Запали свічу» та хвилину мовчання, що проводиться о 16 годині 24 листопада.