Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує:

СУМИ ВІДШКОДОВАНОГО БУКОВИНСЬКОМУ БІЗНЕСУ ПОДАТКУ

НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ ЗРОСЛИ НА 42 ВІДСОТКИ

Платникам області за 10 місяців 2018 року відшкодовано 191,1 млн грн податку на додану вартість. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла на 42 відсотки або на 56,5 млн. грн. повідомляє в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

За його словами впродовж за цей період відмічається збільшення як заявок на відшкодування ПДВ з бюджету так і кількість декларантів бюджетного відшкодування. Платниками області впродовж січня – жовтня 2018 року задекларовано бюджетне відшкодування ПДВ на рахунки платників податків в сумі 197,1 млн. грн. або на 53,1 відсоток більше аніж торік. При цьому також з 95 до 117 збільшилася кількість декларантів бюджетного відшкодування.

На сьогодні весь процес відшкодування ПДВ прозорий та автоматичний, електронний реєстр відшкодування ПДВ функціонує у відкритому режимі – продовжує Віталій Петрович – завдяки ефективній роботі системи моніторингу оцінки ризиків СМКОР руйнуються схеми мінімізації. А отже, завдяки запровадженню всіх цих новацій адміністрування ПДВ усувають будь-які можливості для маніпуляцій зі сплатою та відшкодуванням.

Також посадовець поінформував, що впродовж січня – жовтня 2018 року збір податку на додану вартість до державного бюджету склав понад 533,6 мільйонів гривень (більше як 15 відсотків від усіх надходжень, що забезпечені в бюджет платниками області) та майже на 110,0 мільйонів гривень або 26,0 відсотків перевищує показник того року.

ВІДСУТНІСТЬ ФІСКАЛЬНОГО ЧЕКУ У ДАНИХ ЕЛЕКТРОННОГО СЕРВІСУ ДФС ОДНА З ПІДСТАВ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРОК

На цьому звертають увагу у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Електронний сервіс «Пошук фіскального чека» функціонує на веб-порталі ДФС у відкритій частині Електронного кабінету платника: https://cabinet.sfs.gov.ua/.

За допомогою цього сервісу всі покупці можуть оперативно перевірити фактичну передачу електронної копії отриманого від продавця фіскального чека до інформаційних баз ДФС. Наявність такої копії або її відсутність в базах ДФС може свідчити про дотримання або недотримання суб’єктом господарювання вимог чинного законодавства при застосуванні РРО.

Цей сервіс фіксує здійснені розрахункові операції через РРО у будь-якій торгівельній точці будь-якого населеного пункту країни. Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою.

У разі відсутності в інформаційних базах ДФС отриманого на руки фіскального чека у паперовому вигляді, споживачі можуть надіслати до Головного управління ДФС у Чернівецькій області відповідне звернення з цього питання (разом з копією чеку) для оперативного реагування ДФС та вжиття відповідних заходів щодо припинення порушень вимог чинного законодавства. Одним із заходів впливу на порушника є проведення перевірок

контролю за готівковими операціями .Цими перевірками документуються порушення вимог чинного законодавства в частині невидачі фіскальних чеків, неоприбуткування готівки, відсутності на товарах марок акцизного збору, порушення порядку обліку товарних запасів, програмування РРО тощо.

Адреса для звернень: Головне управління ДФС в Чернівецькій області, поштова адреса: 58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А, електронна пошта:cv.official@sfs.gov.ua.