Коли погодні умови досить суворі, а на вулиці мороз, зрозуміло, що кожен прагне аби у його оселі було тепло та затишно, для цього вмикає різноманітні електронагрівальні прилади, користується несправним пічним опаленням. Як наслідок – виникнення пожеж, знищення матеріальних цінностей та загибель людей.


Днями в Сокирянському районі сталось дві пожежі від порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення.

У зв’язку з цим Сокирянський РС У ДСНС України у Чернівецькій  області вкотре звертається до Вас, жителів Сокирянського району, з застереженням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в побуті та виконувати заходи безпеки при використанні печей та електропобутових нагрівальних приладів.

 

Запам’ятайте, при користуванні печами забороняється:

– розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;

– залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду;

– доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

– розташовувати меблі, шафи та інше обладнання поблизу печей на відстані меншій 0,7 м, а від топкових отворів до горючих матеріалів відстань повинна бути не менше 1,25 м;

– проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топника;

– сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

– використовувати для обігріву несправні опалювальні печі;

– категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом;

– виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель.

  В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на три місяці.

  Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування побутовими електроприладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил користування електропобутовими приладами і прихованої їх несправності.

Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити кілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, електропроводка може нагрітися, а ізоляція – спалахнути. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому, необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть пошкодити ізоляцію.

 

Запам’ятайте кілька основних запобіжних заходів і правил пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:

 

– нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

– забороняється залишати прилади, що увімкнені без нагляду та вмикати в одну розетку одночасно декілька приладів;

– необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

– забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

 

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище та номер телефону. При можливості проведіть евакуацію людей та розпочніть гасіння пожежі підручними засобами.

 

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

 

Начальник Сокирянського РС

УДСНС України у Чернівецькій області

Майор служби цивільного захисту       С.М. Селезньов