Першим траншем гранту, що був представлений Послом Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіном під час Днів Словаччини у м.Новодністровськ 2018

Днями в Новодністровську побували голова ГО «Українсько-Европейське товариство «ТАНДЕМ» Наталія Бокулева та Уповноважений м.Кошице із співпраці з Україною, голова Спільноти «ФЕМАН» (Словаччина) Едуард Бураш. З собою вони привезли різноманітний спортивний інвентар та два столи для спеціальної Т3 ігри в пінг-понг для навчальних закладів і спортивної школи. Це є першим траншем гранту, що був представлений Послом Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіном під час Днів Словаччини у м.Новодністровськ 2018 , які відбулися в жовтні. Тоді пан Марек Шафін передав для підтримки освітніх закладів міста сертифікат на суму 210 тисяч гривень. «Цей сертифікат не передбачає готівкові кошти, пояснює Едуард Бураш. Це є мікрогрант на заявлену суму, допомога, що має бути використана на розвиток освіти та спорту м.Новоднісровськ. Таким чином Міністерство закордонних та Європейських справ Словацької Республіки через свої посольства в інших країнах надає офіційну допомогу, яка проходить під логотипом «SlovakAid». «За можливість реалізувати цей проект в рамках словацько-української співпраці необхідно подякувати Генеральному Консульству СР в м.Ужгород» підкреслила Наталія Бокулева.

Пан Бураш надав вичерпну інформацію щодо впровадження програми «SlovakAid» та її основну мету. «Наступним траншем прийде кухонне обладнання та побутова техніка для гімназії, ЗНЗ ІІ – ІІІ ступенів та спортивної школи м.Новодністровськ, повідомила Н.Бокулева. Саме в цих речах, за інформацією керівників навчальних закладів, є потреба. Проект розрахований на 6 місяців, але ГО «УЄТ «ТАНДЕМ» намірена реалізувати його технічну частину проекту вже до кінця цього року, а адміністративна частина буде впроваджуватись з початку 2019 року.
«Зараз ми можемо вже інакше дивитися на підготовку та проведення таких заходів, як Дні Словаччини, сказав міський голова Анатолій Болдашев. Це як Дністер-фест, до проведення якого впродовж чотирьох років долучалася міська рада. На п’ятий раз фестиваль пройшов уже без нашої участі, за рахунок лише організаторів. Так і Дні Словаччини. Минулого року ми подали проект щодо проведення цього заходу за грантівські кошти, на жаль він не пройшов. Будемо подавати знову. Все одно ми прийдемо до того, що він проводитиметься за підтримки ЄС. А на даний час вже маємо результат 210 тисяч гривень із трьохсот, що були використані на проведення Днів Словаччини в м.Новодністровськ 2018р., повернулися у вигляді реалізованого проекту для наших дітей. Це також є відповіддю на запитання «навіщо нам міжнародна співпраця».

Справді, завдяки взятому Новодністровською міською радою курсу на міжнародну співпрацю про наше місто тепер знають набагато більше не лише в Україні, а й за її межами.
Про те, що така співпраця дійсно потрібна, запевнила і директор Новодністровської гімназії Лариса Козак, подякувавши за допомогу від Словаччини.