Реформування ЖКГ: визначено управителя житлового фонду міста

Прийнятий Верховною Радою ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» передбачає початок реформування ринку ЖКП і дає можливість власникам помешкань у багатоквартирних будинках реально управляти своїм житлом та самим, без участі органів місцевої влади, обирати собі постачальників послуг. У багатьох містах він уже реалізується через створені співвласниками ОСББ. У Новодністровську жодного такого об’єднання не відбулося, тому, згідно з чинним законодавством, орган виконавчої влади оголосив і провів конкурс із призначення управителя багатоквартирних будинків. Відповідне рішення було прийняте виконавчим комітетом Новодністровської міської ради у жовтні цього року. Так кожна юридична чи навіть фізична особа-підприємець отримала право взяти участь у конкурсі, подавши відповідний пакет документів. Пакети були відкриті у присутності спеціально створеної комісії у встановлений термін, тобто 20 листопада. Остаточне рішення щодо визначення управителя комісія ухвалила 26 листопада.
На конкурс було подані чотири пропозиції, від КП «Новодністровський житловик», ТОВ «Аванті+» (м. Новодністровськ) та двох чернівецьких компаній: ТОВ «Чернівці   Моноліт» і ПП «Регіон   Центр». Оцінювання проводилось за п’ятьма категоріями: ціна на послугу, матеріально-технічна база, наявність персоналу, досвід роботи у цій сфері та фінансова спроможність підприємства. У трьох із п’яти категорій лідером виявився ТОВ «Аванті+», якого й було визначено переможцем конкурсу. Це рішення комісії було затверджено виконавчим комітетом Новодністровської міської ради більшістю голосів. З переможцем конкурсу буде укладено договір, який вступить у дію через три місяці з моменту його укладання.
Призначення нового управителя житлового фонду міста має певний резонанс не лише серед власників квартир багатоквартирних будинків, ще більше його виникло в колективі КП «Новодністровський житловик». Щоб пояснити людям ситуацію та окреслити майбутнє міста, 11 грудня в залі засідань міської ради відбулася зустріч, під час якої всі могли задати запитання та отримати вичерпні відповіді.
Передусім людям надали пояснення, що від КП «Новодністровський житловик» наразі забирається лише одна з його багатьох функцій, а саме – утримання будинків та прибудинкової території. Саме ж підприємство продовжить працювати. Також було повідомлено, що працівники, які наразі виконують функції з утримання будинків та прибудинкової території, без роботи не залишаться, кожен, хто матиме бажання, зможе перейти в ТОВ «Аванті+», про що вже є домовленість із його керівником Романом Жулепою. Він це підтвердив і запевнив, що планує людям платити на 30 відсотків більше, ніж вони отримують у комунальному підприємстві. Також він запевнив присутніх, що не допустить погіршення якості послуг. Це означає, що прибирання прибудинкових територій проводитиметься в тому режимі, як це вимагають санітарні норми, в належному стані утримуватимуться споруди, обслуговуватимуться мережі тощо.
Сказано також, що не варто хвилюватися і мешканцям міста. Заявлена ціна на послугу, яка складає 2,95 грн без ліфтів та 4.20 грн із ліфтом, не може бути підвищена без згоди співвласників багатокваритирного будинку навіть у випадку здорожчання складових цієї послуги (мінімальної зарплати, цін на енергоносії тощо).
Так у Новодністровську зроблено перший крок у комунальній реформі. Наступний крок – вже оголошено та триває конкурс на послугу з вивезення та утилізацію твердих побутових відходів, який фінішуватиме найближчим часом.