Адміністративна реформа долає перешкоди

Створення Новодністровської ОТГ супроводжується численними резонансними подіями: гучними скандалами, палкими дебатами, безкомпромісним протистоянням і, врешті-решт, судовими тяжбами.

Зокрема, 6 депутатам Ломачинецької сільської ради в суді довелось доказувати законність своїх мандатів. Вони подали позов на дії територіальної виборчої комісії, яка призначила в їхніх округах довибори до Ломачинецької сільської ради. З Сокирянського районного бюджету на ці вибори було витрачено 100 тисяч гривень.

16 січня рішенням Чернівецького адміністративного суду вимоги позивачів були повністю задоволені і скасовані постанови про відкликання депутатів Ломачинецької сільської ради.

Та попри все, процесу нормального функціонування Новодністровської ОТГ продовжують створювати перешкоди. Зокрема, Сокирянська районна адміністрація не погоджується на передачу списків осіб, які користуються державною підтримкою (пільги, субсидії, тощо), та майна, що належить громаді села Ломачинці. Через це частина сільчан можуть залишитися без гарантованих державою виплат, а працівники бюджетних закладів без заробітної плати.

З метою врегулювання даного питання 17 січня Чернівецькою обласною державною адміністрацією було проведено круглий стіл з питань передачі об’єктів спільної власності територіальних громад Сокирянського району до комунальної власності Новодністровської ОТГ, де шукали компромісних рішень.

За результатами засідання за круглим столом окреслено дорожню карту дій, які мають забезпечити безоплатну передачу юридичних осіб Ломачинецької ЗОШ, бібліотеки та амбулаторії разом з комплексом майна, яке закріплене за даними об’єктами. Також передачу контингенту осіб, які проживають у с.Ломачинці і мають право на державну підтримку.