Земельний ресурс – у власність громади

Меморандум про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад підписали 19 січня сім голів ОТГ Чернівецької області, включно з міським головою Анатолієм Болдашевим. Цей процес є одним із багатьох аспектів територіально-адміністративної реформи. Вважається, що земельна децентралізація удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дасть змогу чітко й прозоро формувати дохідну складову місцевих бюджетів у частині плати за землю.

«Минулого року ми розпочали цей процес, землі у комунальну власність отримали 26 громад, наразі він продовжується і ми здійснюватимемо передачу сімом новоствореним ОТГ», ‑ сказав Юрій Ватаманюк, начальник ГУ Держгеокадастру в Чернівецькій області.

Народний депутат України Максим Бурбак наголосив, що передані землі повинні ефективно використовуватися, але передусім з них має бути створений резерв для виділення ділянок військовикам ОСС, які воюють на сході держави.

Прийняте урядом рішення про передачу земель державної власності у комунальну – потужний важіль для розвитку територій – таке переконання має міський голова Анатолій Болдашев, ‑ адже земельний ресурс не лише сприяє піднесенню сільськогосподарської галузі, а й забезпечує робочі місця, а відтак – наповнення бюджету.

Процес, про який ми сьогодні підписали меморандум, персонально не зачепить жодного мешканця села Ломачинці, ‑ запевняє в.о. старости Наталія Петрик, – тому що йдеться про 45га, які наразі не перебувають ні в особистій, ні в колективній власності.