Максим Бурбак: «Новодністровська ОТГ буде найпотужніша громада в Чернівецькій області»


Противники децентралізації в Ломачинцях не складають зброю, незважаючи на винесену судом ухвалу про незаконність відкликання ними депутатів сільської ради. Відтак і для довиборів, на які з районного бюджету витрачено 100 тисяч гривень, виявляється, не було підстав. Більше того, Новодністровська ОТГ створена, вже зроблені перші спільні з селом Ломачинці успішні кроки на шляху децентралізації. Це дуже засмучує ретроградів, які за будь-яку ціну прагнуть залишити все без змін. Чи влаштовує їх переобладнана під клуб конюшня, аварійне неопалюване приміщення амбулаторії та дитячий садок без актової і спортивної зали? Мабуть ні. Тому очевидно, що в блокуванні адміністративно-територіальної реформи ці люди мають явно не суспільний інтерес.

Переслідуючи лише їм відому мету, група мешканців села Ломачинці намагалася зірвати зустріч народного депутата України Максима Бурбака з виборцями, яка, попри всі їхні зусилля таки відбулася 23 січня. В сільському клубі нардепа чекало чимало ломачинчан, які хотіли з перших уст почути про те, яке майбутнє чекає їхнє село. Але войовниче налаштована так звана ініціативна група організовано закрикувала гостя. Не подіяли ні вмовляння, ні хороші новини про те, що 45га земель державного фонду передано в комунальну власність, а на реконструкцію сільського дитсадка урядом виділено 1 450 тисяч гривень.

Таким чином зустріч було перенесено у приміщення сільської ради. Але першими на зазначене місце відправились, як не дивно, ті люди, котрі категорично не хотіли слухати Максима Бурбака в будинку культури. Прихильники конструктивного діалогу намагалися не впустити їх до приміщення сільради, через що біля дверей зчинилася давка і шарпанина. Дехто пробирався навіть через вікно.

З огляду на те, що в перших рядах опинилися знову ж таки противники приєднання Ломачинців до Новодністровська, не вийшло розмови і в сільраді. Намагаючись достукатись до здорового глузду опонентів та направити бесіду в конструктивне русло, народний депутат повідомив про те, що в Сокирянському районному бюджеті видатки на село Ломачинці на 2019 рік уже не передбачені, а державна субвенція йде на Новодністровськ, чим викликав неабияке здивування.

Та навіть і цей аргумент не був взятий до уваги. Члени так званої ініціативної групи категорично відкидають факт приєднання Ломачинців до Новодністровська. Тому, попри галас у приміщенні, вигуки та несприйняття, Максиму Юрійовичу неодноразово довелось повторювати, що при створенні Новодністровської ОТГ витримана вся передбачена законодавством процедура і зворотного шляху не буде. Необхідно думати про майбутнє, про розвиток села. Та це виявилось зовсім не цікавою темою для групи людей, які зовсім не чують альтернативної думки.

Зокрема, і про те, що працівники дошкільного навчального закладу «Барвінок» не отримують заробітну плату. Така ситуація склалася через те, що Сокирянська районна рада відмовляється передавати установу в комунальну власність села.

В ході такої емоційної розмови Максиму Юрійовичу довелось розвінчувати ряд інших, навіяних з району, міфів. Наприклад, про розміри податків, про соціальні гарантії, про принципи працевлаштування і, зрештою, про те, що землю в селян ніхто не забиратиме. Але людей, які категорично не бачать компромісу, на позитив налаштувати важко. Тому народний депутат запропонував провести аналогічну зустріч через два місяці і поговорити, оперуючи фактами, які матимуть місце в обумовленому періоді.

Далі зустріч, а відповідно і дебати переміщалися до бюджетних установ, у які навідався Максим Бурбак – дошкільний заклад, на реконструкцію приміщення якого урядом виділено кошти, та сільську амбулаторію, яка вражає ветхістю і аварійністю. Там прозвучало запевнення, що дану споруду ремонтувати не варто, необхідно будувати нове приміщення для амбулаторії.

Більше було сказано і почуто вже у залі засідань Новодністровської міської ради, куди прибули і мешканці с.Ломачинці. Люди ставили запитання, які реально їх хвилюють, та вимагали покарання для тих, хто нехтує законами. Передусім – для посадовців, які витрачають максимум зусиль, гальмуючи адмінреформу на теренах Сокирянщини.