Нова амбулаторія для села. Бути чи не бути

У відповідності до ЗУ «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» урядом прийнято ряд нормативно-правових актів, в числі яких затверджено «Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги». Даний документ є законодавчою базою для прийняття планів розбудови мережі «первинки» у сільській місцевості. На ці цілі в 2018 році державним бюджетом передбачено 5 мільярдів гривень, які, зокрема, будуть використані і для будівництва нових амбулаторій. Чимало ОТГ вже скористалися даним законодавчим актом і розпочали планувати спорудження нових приміщень для амбулаторій.

Таке приміщення може бути і в селі Ломачинці, де наразі люди обслуговуються в аварійній споруді. Та керівництво Новодністровської ОТГ не має підстав ініціювати виділення фінансового ресурсу на будівництво нової амбулаторії через те, що медичний заклад, який фактично є комунальною власністю громади села, юридично перебуває в районному підпорядкуванні. Більше 700 жителів Ломачинців уклали угоди на обслуговування первинної ланки медицини з лікарем, який працює в сільській амбулаторії загальної практики від КНП «Центр ПМСД Сокирянського району». Про бажання отримувати медичну допомогу першого рівня в Новодністровську заявили лише 400 мешканців села. Решта (всього зареєстрованих 1 800 жителів) ще не визначились. Тож бути чи не бути новій амбулаторії в селі Ломачинці – залежить тільки від самих його мешканців.