Запрошуємо до участі в конкурсі: це не лише цікаво, а й суспільно корисно!

Минулого року Новодністровською міською радою було вперше застосовано механізм залучення громадян до вирішення проблем міста шляхом реалізації «бюджету участі», інакше громадського бюджету. Це такий процес, який дозволяє кожному мешканцю взяти участь у розподілі міського бюджету для реалізації тих проектів, які він вважає найнеобхіднішими для суспільства.

Першим кроком було виділення певної суми коштів громадського бюджету. Вона склала 400тис.грн. Потім спеціалістами відділу інвестицій та євроінтеграції розроблено умови участі в конкурсі та оголошено сам конкурс. Передбачалося, що до участі прийматимуться так звані малі (вартістю до 50тис.грн.) та великі (сума яких не перевищує 100тис.грн.) проекти. Прикметно, що інновацію в місті охоче підтримали, щоправда здебільшого молоді люди. В цілому ними було подано 11 проектів. Всі вони були оприлюднені для загального доступу, щоб якомога більше мешканців міста могли ознайомитися з пропозиціями. Далі відбувалося, мабуть, найцікавіше. У визначений час і за певним порядком новодністровці шляхом голосування обирали проекти, які припали їм до душі найбільше. Загалом перемогу в цьому змаганні отримали шість проектів. Наступними кроками було реальне втілення проектів у життя – визначення виконавців, замовлення обладнання, оплата коштів тощо.

І вже цими днями  новодністровці можуть спостерігати остаточний етап даного процесу. Замовленен та оплачене обладнання прибуває до міста і встановлюється там, де це було передбачено авторами проектів. Зокрема, STEM-лабораторія для дітей «Joule» ‑ у приміщенні ЗОШ ІІ – ІІІст., дитячий майданчик «Фіксіленд» ‑ біля будинку №16 м-ну «Діброва», інший дитячий майданчик – біля будинку №1 м-ну «Лісовий». Ось-ось має прибути обладнання для встановлення ще двох майданчиків для дитячих розваг, які будуть розташовані в районі будинків №14 та №1А м-ну «Діброва»; продовжуються організаційні заходи щодо облаштування дитячого офтальмологічного кабінету «Здоровий зір», який також був одним із проектів-переможців.

Разом з тим вже оголошено конкурс проектів «бюджету участі» на поточний рік. Для Новодністровської ОТГ, тобто в конкурсі братимуть участь проекти, які будуть реалізовані в селі Ломачинці. Загальний обсяг видатків на рік становить 500тис.грн. (400тис.грн на м.Новодністровськ і 100тис.грн на с.Ломачинці). Детальніше з правилами участі у конкурсі можна ознайомитись за посиланням:

І варто поспішити, адже проекти приймаються лише до 31 травня 2019 року.