Пам’ять про Чорнобильську трагедію жива


26 квітня 33 роки тому на Чорнобильській АЕС сталася наймасштабніша техногенна катастрофа сучасності. Світ від неї рятували представники різних професій, які не лише гасили пожежу та споруджували саркофаг, а й забезпечували в зоні радіоактивного ураження життєдіяльність ліквідаторів. Чимало таких людей проживає у Новодністровській ОТГ.

З нагоди 33 річниці Чорнобильської катастрофи вони зібралися в концертній залі музичної школи, аби вкотре пригадати події, які назавжди змінили життя не лише кожного з них, а й всього людства. Документальна хроніка, літературне читання, сольні музичні виступи повертали присутніх у минуле, у спогади, котрі ніколи не зітруться ні з людської пам’яті, ні з шпальт історії України та інших держав, які постраждали від чорного радіаційного лиха. Окремі учасники заходу поділилися своїми переживаннями та думками.

Подяками Новодністровської міської ради за відданість громадянському обов’язку, за небезпечну роботу в Чорнобильській зоні відзначено:

– Шундрія Анатолія Олександровича;

– Бакицького Віктора Миколайовича;

– Беценка Миколу Миколайовича;

– Власова Василя Івановича;

– Діхтяр Олену Петрівну;

– Желіка Володимира Сергійовича;

– Свинобоя Миколу Васильовича;

– Свинобоя Михайла Васильовича;

– Твердохліба Івана Миколайовича;

– Шафранського Івана Петровича;

– Южову Раїсу Василівну;

– Остапчука Івана Олександровича;

– Гонцу Юхима Григоровича;

– Палагнюк Ярославу Олександрівну;

– Леня Віктора Федоровича;

– Гулеватого Михайла Івановича;

– Заяця Василя Андрійовича;

– Кузана Юрія Васильовича;

– Матріна Сергія Васильовича;

– Стефанишина Олександра Володимировича;

– Стецуна Петра Миколайовича;

– Студницьку Людмилу Володимирівну

– Тримурича Миколу Івановича;

– Боровського Володимира Петровича;

– Осипенка Сергія Костянтиновича;

– Сиванич Любов Марківну;

– Тарасову Іванну Василівну;

– Топала Таїсію Капітонівну;

– Їжаковську Валентину Іванівну;

– Броцького Петра Івановича;

– Рутковського Віталія Миколайовича;

– Смика Володимира Михайловича.

Голова Новодністровської громадської спілки ВГО «Союз Чорнобиль України» Раїса Сплавник передала від обласної спілки «Чорнобильці Буковини» медалі: «Знак пошани» ‑ Цілуйко Ніні Володимирівні та Злобіну Володимиру Івановичу; «Спаси і сохрани» ‑ Бурячку Івану Михайловичу і Хімічу Івану Івановичу. Сама Раїса Миколаївна удостоєна ордена «Тим, хто врятував світ». У своєму виступі голова спілки говорила про те, що чорнобильці, як вразлива категорія громадян, потребують потужного соціального захисту, в тому числі належних медичних послуг. Зокрема, наголосила, що один із ліквідаторів аварії на ЧАЕС, новодністровець Анатолій Кобильчук зараз вкрай потребує матеріальної підтримки, бо у нього виявлено важке захворювання. Вона звернулася до присутніх з проханням допомогти чоловікові, який на прю з невидимим ворогом став, коли йому було лише 22 роки.

Після завершення заходу делегація представників громадської спілки та влади міста поклала квіти до каменя, який символізує пам’ять про жертви Чорнобильської катастрофи.