Дорога новодністровська громадо!

Задля рівного вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів, 8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення. 9 травня в День Перемоги усього цивілізованого світу над гітлерівською коаліцією ми вшановуємо подвиг українського народу, увічнюємо пам’ять про загиблих на фронтах, в тилу та мільйонами нерозквітлих життів і нездійсненних мрій.

74 роки відділяє нас від дня, коли офіційно капітулювала фашистська Німеччина. Та скільки б не минуло часу з вікопомного травня 1945 року, ця дата завжди пробуджує в нас почуття великої гордості за наш народ. Разом з тим, усвідомлюючи, якою великою ціною було завойовано перемогу, ми схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих, вони назавжди залишаються в нашій пам’яті, як символ героїчного минулого.

Внесок українського народу у перемогу над нацизмом неможливо переоцінити. Від самого початку Другої світової війни Україна була у центрі збройного протистояння в Європі. З понад 7 мільйонів мобілізованих до лав Червоної армії з України близько 3,5 мільйони наших земляків полягли в боях, померли від ран або пропали безвісти. Кожен другий з тих, хто лишився живим, став на все життя інвалідом. На території України точилися основні вирішальні бої Другої світової.

Український народ завжди прагнув миру і добросусідства. Та сьогодні, коли військова агресія на сході країни знову затьмарила наше небо, забираючи життя кращих українських воїнів, ми знову змушені відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність. Титанічна битва нашого народу за перемогу триває. Священний обов’язок кожного з нас – бути гідними подвигу батьків і дідів та зробити все для того, щоб на мирній землі виховувати дітей, радіти успіхам у досягненні трудових цілей.

Вічна пам’ять мільйонам співвітчизників, які загинули у Другій світовій війні. Схиляємо голови перед пам’яттю воїнів і мирних громадян України, що загинули у війні, яку розв’язав російський агресор.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Міський голова Анатолій Болдашев