Весняний призов 2019 року триває.

В Україні триває весняний призов на строкову військову службу, який розпочався 1 квітня і продовжуватиметься до 30 червня. Управління з питань НС, ЦЗ, БЖ та МР Новодністровської міської ради виконує функцію оповіщення призовників. Призову підлягають 154 мешканці м.Новодністровськ. На жаль, більшості з них вручити повістки виявилось неможливим через відсутність їх за місцем проживання. Батьки та родичі стверджують, що юнаки знаходяться за межами країни. В результаті Новодністровською призовною комісією визначене державою завдання виконано поки що тільки на 42%. Матеріали щодо призовників, які ухиляються від служби в армії, подані у відповідні органи.

Відповідно ст.15 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу», «на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу». А «ухилення від призову на строкову військову службу… карається обмеженням волі на строк до трьох років» (ст.335 Кримінального Кодексу України).

Отож, Новодністровська міська призовна комісія сподівається на усвідомлення призовниками важливості проходження строкової військової служби, адже від цього залежить збереження суверенітету та територіальної цілісності української держави.

Лілія Кушнір, працівник управління з питань НС, ЦЗ, БЖ та МР Новодністровської міської ради