Прокуратура цікавиться дотриманням земельного законодавства, а районна влада квапиться оформити генплани придністровських сіл


Прокуратурою вивчається питання щодо дотримання вимог земельного законодавства в межах прибережної захисної смуги р.Дністер. Зокрема стосовно самовільного розміщення об’єктів нерухомості та тимчасових споруд на землях водного фонду Дністровського водосховища між урізом води та 123-ою відміткою, по якій проходить межа земельної ділянки О.Ф.Козак та Ю.В.Прівалової в селі Ломачинці. Доручення провести перевірку відповідно до зазначеного факту отримали Експлуатаційна дільниця Дністровських водосховищ Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сирет та Новодністровська міська рада.

З метою виконання даного доручення фахівці комісійно прибули на вказану ділянку, скориставшись при цьому водним шляхом, адже суходолом потрапити туди фактично неможливо. Перевірка здійснювалась з використанням фото- і відео- зйомки. На місці за допомогою спеціального обладнання було розмежовано ділянки водного фонду та приватної власності, тобто виставлено 123-ю відмітку. В результаті чого було підтверджено факт самовільного розміщення об’єктів нерухомості і тимчасових споруд на земельній ділянці, що належить БУВРу на правах постійного користування.

Даний захід не залишився непоміченим з боку власників обійстя. Не встигли фахівці провести необхідні заміри меж спірної та суміжних з нею ділянок, як на місце прибули правоохоронці, преса та Кефа Лілія, представниця так званої ініціативної групи з села Ломачинці.

Окрім особистого, жвавий інтерес до дій спеціалістів БУВРу та міської ради викликаний, мабуть, і тим, що Сокирянська районна рада (голова В.В.Козак, дружина і донька якого є власницями зазначеного обійстя) взялася за виготовлення містобудівної документації сіл Ломачинці та Ожеве. Саме таким чином районний господар сподівається не лише узаконити наявні вздовж Дністра забудови, а й завести в межі села Ожеве зону відпочинку, яку новодністровці вважають своїм пляжем.

Отож Сокирянська районна рада продовжує діяти всупереч чинному законодавству, адже витрачати кошти на потреби села Ломачинці, яке увійшло до Новодністровської ОТГ, не має підстав.