Є кошти на розвиток сільської інфраструктури. Та є і перешкоди.


Розпорядженням Кабінету міністрів України від 24 квітня 2019 року №280-р затверджено розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році.

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-rozpodilu-obsyagu-subvenciyi-z-derzhavnogo-byudzhetu-miscevim-byudzhetam-na-formuvannya-infrastrukturi-obyednanih-teritorialnih-gromad-u-2019-roci?fbclid=IwAR3rNEdJQNxgkLStCqcUn5KH-aPIb4y-EQKcBE7oggcMLPF7-deEI2iLB1Y.

До бюджету Новодністровська заплановано передати 741,9тис.грн. Така сума визначена, очевидно, кількістю сільського населення. В Новодністровській ОТГ з 12,7 тисяч мешканців в селі проживає лише 1,9 тисяч людей. Тож, відповідно, вся субвенція, яка надійде з державного бюджету, буде використана виключно на потреби села. Кошти будуть використані на реконструкцію закладу дошкільної освіти «Барвінок» разом із цільовою субвенцією на реконструкцію цього закладу (1 450тис.грн.), яка була виділена завдяки сприянню депутата ВР Максима Бурбака. Реконструкція передбачає добудову актового і спортивного залів та проведення водопостачання.

Таким чином ломачинецькі дітки мають можливість отримати дитсадок з нормальними умовами перебування. Але цьому вперто перешкоджають представники так званої ініціативної групи, які не визнають створення Новодністровської ОТГ, до складу якої увійшли Ломачинці. Вони блокують всякі дії, в тому числі і ті, що націлені на покращення. В цих діях «ініціаторів» активно підтримує Сокирянська районна рада та районна адміністрація. Незважаючи на те, що в районному бюджеті відсутні асигнування на утримання бюджетних установ с.Ломачинці (державні субвенції зараховані до бюджету Новодністровської міської ради), райрада продовжує фінансувати заклади освіти і культури Ломачинецького старостинського округу. Та «своїм» це село там, очевидно, не визнається, адже до Новодністровська систематично надходять листи з вимогами повернути кошти.

Варто наголосити, що Новодністровська міська рада неодноразово зверталася до району з пропозицією впорядкувати відносини – передати майно та юридичні особи села Ломачинці в Новодністровську ОТГ, як того вимагає чинне законодавство. Там зволікають. Наразі на баланс міської ради заведено лише споруди старостинського округу (колишня сільська рада) та заклад дошкільної освіти «Барвінок».

Село також має реальну перспективу отримати нову будівлю для розміщення амбулаторії, відповідна державна програма давно діє в Україні. Але у зв’язку з тим, що районна рада зволікає з передачею майна, а більшість мешканців села або уклали декларації на первинну медичну допомогу з Сокирянським Центром ПМСД, або не зареєструвалися зовсім, Новодністровська міська рада ініціювати участь Ломачинців у цій програмі поки не має підстав.

Про все це, що давно наболіло мешканцям села Ломачинці, говорили на зустрічі з народним депутатом Максимом Бурбаком, який 1 червня побував у Сокирянах, Василівці та Новодністровську. «Ми пройшли дуже непростий шлях. Новодністровська ОТГ створена і Ломачинці в її складі. Назад дороги немає. А міфи, яким лякали людей противники децентралізації, розвіялись, адже село залишилося в своїх межах і зі своєю назвою. Тепер потрібно працювати, щоб воно справді розвивалося», ‑ сказав Максим Бурбак.