На часі другий етап медичної реформи


На черговій травневій сесії Новодністровської міської ради було розглянуто питання про реорганізацію міської лікарні. Необхідність прийняття такого рішення обґрунтувала в.о.головного лікаря Ольга Довбенко. Зокрема, вона сказала:

–  На даний час держава поставила нас в такі умови, що ми вимушені вживати заходів щодо реорганізації нашого закладу. Пропонується перетворити міську лікарню в Комунальний некомерційний заклад «Новодністровська міська поліклініка» з денним стаціонаром, в який хворих направляли б і вузькі спеціалісти, що працюватимуть в поліклініці, і сімейні лікарі Центру ПМСД.

Основний принцип реформування медичної галузі полягає в тому, що ми відходимо від фінансування ліжко-місць до фінансування фактично наданої медичної послуги. Кошти виділятимуться Національною службою здоров’я України, сума залежатиме від кількості наданих консультацій та пролікованих захворювань. Без перетворення нашого закладу в комунальний некомерційний та отримання ліцензії на медичну практику це буде неможливо. Здійснити це перетворення необхідно до кінця нинішнього року, адже вже з січня 2020-го державної медичної субвенції, за які на даний час утримується лікарня, не буде. Тобто фінансування закладу можливе тільки за рахунок місцевого бюджету. А це, нагадую, більше 9 мільйоні гривень.

Процес реорганізації нашого закладу тягне за собою скорочення цілодобового терапевтичного відділення. На даний час воно неефективне, не відповідає вимогам, які ставить перед нами держава. Немає цілодобового лікарського поста, приймального відділення, не ведеться чергування, немає, врешті, лікаря необхідної кваліфікації, який міг би обіймати посаду завідувача відділенням. Тому прошу проголосувати за проект рішення «Про реорганізацію комунальної установи «Новодністровська міська лікарня» шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «Новодністровська міська лікарня».

Колегу підтримала і головний лікар Центру ПМСД Тетяна Щаслива:

–  Центр ПМСД створився також не з першого разу і основною причиною зволікання також було бажання зберегти терапевтичне відділення. На щастя ми встигли отримати ліцензію. Хочу наголосити, що цей процес у нас зайняв півроку. Тому зараз якщо вчасно не прийняти рішення, то з 1 січня наступного року ми залишимо без фінансування не лише всіх вузькопрофільних спеціалістів, які в нас працюють. А це означає, що новодністровці не зможуть тут проходити медичні огляди, проблемними стануть огляди дітей у школах та садочках. Тай, врешті, для сімейних лікарів також потрібні вузькі спеціалісти.

Це питання надзвичайно важливе, адже ми з початку року ризикуємо просто подякувати нашим лікарям за роботу і просто закрити лікарню.

Озвучені аргументи не переконали усіх присутніх на сесії депутатів. Обговорення і результати голосування – на відео.