Підстав для проведення виборів у селі Ломачинці не було.


Це підтвердив Чернівецький окружний адміністративний суд, який скасував всі постанови Ломачинецької сільської територіальної виборчої комісії «Про народну ініціативу» з відкликання шістьох депутатів сільської ради та сільського голови. Відкликані таким чином обранці оскаржили ці постанови в суді, зазначаючи протиправність та необґрунтованість винесених територіальною виборчою комісією рішень. В колективному позові, зокрема, зазначено, що в протоколі засідання виборчої комісії не вказано чітких підстав для відкликання депутатів, порушено терміни подачі підписних листів до територіальної виборчої комісії, не поінформовано позивачів про ініціативу їх відкликання, правоохоронними органами не була проведена вибіркова перевірка підписів громадян в підписних листах, що є обов’язковим, та ряд інших порушень визначеної законодавством процедури.

В ході судового засідання були з’ясовані усі обставини і суд дійшов висновку, що «відповідач (Ломачинецька сільська територіальна виборча комісія) не довів, що під час вчинення дій та прийняття рішень, з приводу яких подано позов, він діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, а тому вимоги позивачівє обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі». Крім цього, суд зобов’язав територіальну виборчу комісію стягнути за рахунок бюджетних асигнувань судові збори. Та представники так званої «ініціативної» групи не здаються і подали апеляцію. 3 червня відбулося перше засідання, та зі сторони відповідача ніхто не з’явився тому в суді оголошено перерву і наступне засідання відбудеться 24 червня.

Отож, районний бюджет продовжує нести незаплановані розходи. Крім витрат на незаконні вибори та судові збори, Сокирянська РДА продовжує також фінансувати бюджетні установи села Ломачинці, незважаючи на те, що державні субвенції на їх утримання надходять до бюджету Новодністровської ОТГ. Очевидно, що в районній казні є достатньо коштів і всі фінансові проблеми населених пунктів, що перебувають у віданні райради, є за що вирішувати.