Відновлення роботи басейну в спорткомплексі – на паритетних умовах співфінансування

Новодністровська міська рада бере участь у програмі Міністерства молоді та спорту України з будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів 50-метрових і 25-метрових плавальних басейнів, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 297 від 27 березня 2019р.

Об’єкт, роботу якого передбачається відновити, ‑ це змагальний басейн з довжиною доріжки 25 метрів в спортивному комплексі м.Новодністровськ. З початку 2018 року спорткомплекс було повернуто з балансу обласної ради у комунальну власність новодністровської громади. Басейн не працює з 1999 року. За час бездіяльності все басейнове обладнання повністю вийшло з ладу,  ремонту потребує і будівля спорткомплексу, що не бачила ремонту з часу її зведення. Не працює система опалення і підігріву води, вентиляційна система тощо. Відновлення потребують душеві та роздягальні.

На програму будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів плавальних басейнів Мінмолодьспорт планує використати у 2019 році 200 мільйонів гривень. Відповідно до підрахунків, на відновлення роботи басейну в нашому місті потрібно 19,800млн.грн. Фінансування проекту має здійснюватись на паритетних умовах (50% державної субвенції, 50% ‑ кошти місцевого бюджету). Гарантію участі Новодністровської міської ради депутати дали 13 травня, ухваливши відповідне рішення. Планується залучити так звані соціальні кошти, які надходять у міський бюджет від ПрАТ «Укргідроенерго» на розвиток інфраструктури.

5 червня заступник міського голови Микола Козак на засіданні міжвідомчої комісії з відбору об’єктів для надання субвенції з державного бюджету на створення нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних басейнів захищав наш проект. Основний аргумент – географічне положення міста, рівновіддаленість від трьох обласних центрів. Це означає, що займатися в Новодністровській ДЮСШ можуть мешканці навколишніх не лише сіл, а й райцентрів. І, звісно, ще один довід полягає у тому, що нашим спортсменам, особливо веслувальникам, які демонструють високі результати, необхідно покращувати умови для тренування.

Наразі Новодністровська міська рада очікує офіційного рішення міжвідомчої комісії з відбору об’єктів для надання субвенції з державного бюджету на створення нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних басейнів.