Міська лікарня реорганізована в поліклініку

На позачерговій 81-ій сесії, яка відбулася 20 червня, Новодністровська міська рада прийняла рішення про реорганізацію шляхом перетворення комунальної установи «Новодністровська міська лікарня» в комунальне некомерційне підприємство «Новодністровська міська поліклініка». Таким чином реалізовується другий етап медичної реформи, відповідно до ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Відповідно до аналізу та висновків департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, повноцінну лікарню другого рівня на базі нашого медичного закладу створити неможливо. Тож рішення ухвалене задля максимального збереження медичних послуг безпосередньо на місці та колективу лікарів вузького профілю.

Головний лікар Центру ПМСД Тетяна Щаслива зауважила, що проект рішення про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого були включені лікарі вузької спеціалізації, було представлено на розгляд сесії міської ради ще два роки тому, але підтримки депутатів цей проект не отримав. Та й нинішні реалії свідчать, що ефективно функціонувати у такому складі підприємство не змогло б. Також Тетяна Іванівна наголосила, що ще не всі мешканці міста Новодністровськ (і села Ломачинці, яке входить до Новодністровської ОТГ) підписали декларації з сімейними лікарями.

В процесі розгляду питання про реорганізацію закладу було обговорено основні аспекти впровадження медичної реформи в новодністровських реаліях. Зокрема, підтримано протокольне доручення щодо забезпечення функціонування денного стаціонару без вихідних днів.