Відбулося засідання Ради директорів

Засідання Ради директорів підприємств, установ та організацій міста Новодністровськ відкрив міський голова Анатолій Болдашев, наголосивши, що під час прийняття важливих для міста рішень часом необхідно почути авторитетну думку і опиратися на неї. «З частиною депутатського корпусу, яка налаштована на негатив, не завжди вдається знаходити консенсус. Ваші твердження можуть служити вагомими аргументами», ‑ звернувся Анатолій Іванович до присутніх.

І навів приклад щодо намірів спорудження адміністративно-культурного центру: «Новодністровськ вже є центром ОТГ. Незабаром приєднаються й інші села. А гідного закладу для масових заходів ми не маємо. Змушені користуватися літнім кінотеатром, що був зведений як тимчасова споруда. Навіть професійне свято енергетикам відзначити ніде. Питання про будівництво в місті адміністративно-культурного комплексу вже багато разів розглядалось на сесії, та схвалення так і не отримало. Заручившись вашою підтримкою, буду пропонувати сесії включити цей об’єкт до Переліку об’єктів соціального призначення, фінансування яких здійснюється згідно з Титулом будови Дністровської ГАЕС».

Питання про спорудження у місті адміністративно-культурного центру було першим на порядку денному засідання Ради директорів, тож кожен із них мав змогу висловити власне бачення.

На завершення обговорення порушеного питання присутні проголосували: «за» будівництво АКЦ висловились майже всі керівники, крім одного, який утримався.

В ракурсі питання про утримання та ремонт доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності було також обговорено проблему відведення дощових вод з території котеджів. Задля вирішення проблеми директор ТОВ «Гідробуд» Михайло Тиришкін запропонував розпочати виготовлення проектів реконструкції доріг з урахуванням влаштування системи водовідведення. Запевнив, що ПрАТ «Укргідропроект» готове виконати цю роботу за умови наявності відповідного договору з міською радою.

Міський голова Анатолій Болдашев повідомив, що  впродовж усіх попередніх років питання доріг стояло на порядку денному міської влади, адже майже всі вони перебували на балансі міністерства енергетики. Зараз зроблено інвентаризацію, прийняте рішення про взяття доріг у комунальну власність, триває процес передачі. Виділяти кошти міського бюджету в реконструкцію доріг можливо лише за умови, коли вони стануть власністю громади.

Рада директорів обговорила і питання про подальше функціонування медичних закладів міста. Міський голова Анатолій Болдашев поінформував присутніх про те, що перший етап медичної реформи пройшов успішно, в результаті чого створено Центр ПМСД. Наразі триває другий етап. Для того, щоб зберегти колектив лікарів вузького профілю та надання ними послуг безпосередньо у місті, сесією було прийнято рішення про перетворення лікарні в поліклініку.

Виконувачка обов’язків головного лікаря міської лікарні Ольга Довбенко розповіла про вимоги законодавства у сфері реформування, проаналізувала основні засади медичної реформи та окреслила перспективи нашого закладу охорони здоров’я. Ольга Михайлівна наголосила, що для надання лікарями другого рівня послуг, які оплачуватимуться Службою здоров’я України, необхідне сучасне якісне обладнання. Щодо закриття терапевтичного відділення – це болісний, але вимушений процес.

95 відсотків коштів, що надходять від Служби здоров’я України, Центр ПМСД витрачає на заробітну плату ‑ про це говорила головний лікар Центру ПМСД в м.Новодністровськ Тетяна Щаслива. Тому левова частина витрат на оплату комунальних послуг, пільгових медикаментів, придбання обладнання лягає на міський бюджет. Також вона наголосила, що збереження колективу лікарів вузької спеціалізації необхідне для ефективного функціонування Центру ПМСД, тобто сімейних лікарів. А припинення діяльності терапевтичного відділення не означає відсутність в місті медицини, адже більшість пацієнтів відділення лікувались цьому відділенні за принципом денного стаціонару, який продовжує функціонувати.

В цілому до розгляду Ради директорів було піднято більше десятка питань. Детально всі обговорити через брак часу не вийшло, більшість з них були представлені інформативно. Зокрема, міський голова назвав підприємства, залучені на будівництво Дністровської ГАЕС з інших регіонів і сплачують ПДФО за місцем реєстрації, наголосив на необхідності відновлення дороги до сміттєзвалища, яка була зруйнована великовантажним транспортом, що перевозив ґрунти, повідомив про участь Новодністровської міської ради у державній програмі з будівництва та реконструкції басейнів, порадився щодо доцільності відкриття міських служб (податкової інспекції, державного казначейства, енергопостачальних компаній), розповів про взаємостосунки з керівництвом Сокирянського району, в тому числі і в ракурсі використання коштів, що надходять до місцевих бюджетів за Титулом будови Дністровської ГАЕС на розвиток інфраструктури.

На завершення домовились, що Рада директорів скликатиметься за необхідністю, а питання до порядку денного можна пропонувати навіть у телефонному режимі.