Пом’янули захисників України


29 серпня Україна вперше офіційно відзначила День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Відповідний указ Президент Володимир Зеленський підписав 23 серпня.

Цей день встановлений «На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві».

Саме 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

В Новодністровську цей день відзначили покладанням квітів до меморіальної дошки Іллі Василаша та Сергія Корнецького, що встановлена на будівлі Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-спортивною підготовкою.