Працює інспектор з благоустрою


У Новодністровській ОТГ є розроблені та затверджені «Правила благоустрою» – це документ, який закріплює комплекс норм і правил, обов’язкових до виконання всіма жителями та суб’єктами господарської діяльності у населених пунктах громади і поза ними. Головна мета цього документу – окреслити конкретні і зрозумілі межі відповідальності кожного господаря, підприємця і жителя за свою територію.

Для контролю за виконанням цих вимог у Новодністровській об’єднаній територіальній громаді працює інспектор з благоустрою. Його робота полягає не стільки в накладенні стягнень за порушення, скільки у веденні діалогу з людьми ‑ задля інформування щодо вимог «Правил благоустрою» і обов’язку кожного громадянина дотримуватися їх.

Разом з тим, виконком Новодністровської міської ради уповноважив посадових осіб міської ради на складання протоколів про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою території Новодністровської ОТГ та затвердив інструкції з оформлення матеріалів про правопорушення даного типу. Повноваження складати протоколи отримали провідний спеціаліст відділу інвестицій та євроінтеграції управління з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій і в.о. старости Ломачинецького старостинського округу.

У разі, якщо уповноваженими складати протоколи про адмінпорушення будуть виявлені передумови до порушення благоустрою території, ці посадові особи зобов’язані також складати та надавати відповідальним за утримання об’єктів благоустрою офіційні документи – приписи. Приписи є обов’язковими для виконання в термін до семи діб. У випадку невиконання припису, складається протокол про адміністративні порушення

Протоколи про адміністративні правопорушення можуть бути складені за:

–       порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів(ст 152 КУпАП);

–       порушення ветеринарно-санітарних правил, потраву посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, що знаходиться у полі, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств (ст. 104 КУпАП);

–       порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями (ст. 150 КУпАП);

–       знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів (ст. 153 КУпАП);

–       порушення правил тримання собак і котів (ст. 154 КУпАП);

–       торгівлю з рук у невстановлених місцях (ст. 160 КУпАП);

–       куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП);

–       порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (ст. 185-1 КУпАП);

–       порушення вимог законодавства у сфері благоустрою, збирання, перевезення, перероблення та утилізації твердих побутових відходів.

Дотримання «Правил благоустрою» убезпечує від неприємних ситуацій та непередбачених витрат, тож просимо мешканців Новодністровської ОТГ  утримувати свої території відповідно із вимогами чинного законодавства.