Вирішення проблем житлового фонду завершилось на будинку №1Л


Відділ інвестицій та євроінтеграції, що входить до складу управління з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Новодністровської міської ради, звітує про завершення робіт на об’єктах житлового фонду, які були передбачені пооб’єктною розшифровкою використання коштів, що надходять до міського бюджету від ПрАТ «Укргідроенерго».

Про участь замовника будови Дністровської ГАЕС в дольовому фінансуванні основних фондів об’єктів соціального призначення ще у 2006 році був підписаний договір (№3Н) між Новодністровською міською радою та тоді ще ВАТ «Укргідроенерго». Сума договору складала 205 мільйонів гривень, 102,5 яких – для Новодністровська. За роки, що минули, до договору вносились зміни: спочатку з’явилася третя сторона в особі Чернівецької ОДА, у 2010 році Новодністровська міська рада вийшла з договору, повернулася лише наприкінці 2015-го. Паритету в розподілі грошей впродовж років не спостерігалося, більшість зазвичай направлялися в Сокирянський район, який за ці кошти добудовував лікарню та будинок культури. І якщо з 2006 до кінця 2015 року (9 років) Новодністровськ отримав від «Укргідроенерго» 33 895тис.грн., то з грудня 2015 до початку 2019 року (3 роки) надійшло вже 36 402тис.грн. Відстоювати інтереси міста міському голові Анатолію Болдашеву доводилось у численних відрядженнях, в різних кабінетах і високих інстанціях всіма доступними методами – в ході візитів, зустрічей, переговорів, долаючи, перешкоди навіть від окремих новодністровських депутатів.

Наразі з усіх коштів, що надійшли на рахунок міської ради, освоєно майже 70 мільйонів гривень, на спеціальному рахунку залишається 3 587тис.грн. Завдяки цим коштам було вирішено чимало наболілих для міста проблем, в тому числі, всі питання житлового фонду, що були зазначені в пооб’єктній розшифровці – відремонтовано дахи на 17-тьох будинках, проведено реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення в п’ятьох будинках, придбано та встановлено ліфти в двох будинках, останньою крапкою стало завершення робіт з реконструкції будинку №1 в мікрорайоні «Лісовий».

Проблема цього будинку полягала в тому, що він був зданий в експлуатацію з суттєвими недоробками, а з часом з його фасаду почала відпадати кахельна плитка, що створювало неабияку небезпеку для перехожих. Робочий проект вартістю 1,5млн.грн., що був виготовлений ще управлінням капітального будівництва Чернівецької ОДА як замовника робіт,  у 2016 році було допрацьовано. Передусім замінено матеріал, вирішено оздоблювати парапет не плиткою, а металевим профілем, щоб убезпечити в майбутньому повторення аварійної ситуації. Також здійснено утеплення п’ятого поверху та фарбування. Таким чином реконструкція будинку №1«Л» обійшлася бюджету в 2 100 тисяч гривень.