Готуємось до Днів Словаччини – 2019


Дні Словаччини у м.Новодністровськ проводитимуться уже втретє і щоразу статус заходу піднімається. Участь у ньому в минулому році Посла Словацької Республіки в Україні Марека Шафіна, народних депутатів України Максима Бурбака та Оксани Продан, інших високих вітчизняних та заграничних гостей доводить це. 

Що це дає Новодністровську? В першу чергу, впізнаваність, індентифікацію не лише з енергетичними об’єктами, а й з принадами для туриста та перспективами розбудови інших сфер діяльності. По-друге, імідж гостинного міста, яке прагне вдосконалення і шукає партнерів. По-третє – демонструє готовність приймати та освоювати інвестиції. Це наразі ті дивіденди, які вкладаються сьогодні у майбутнє. За умови, звісно, що проект не закриється.

В нинішньому році на Днях Словаччини в м.Новодністровськ очікується ще більше представництво. Вже заплановано участь Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Марека Шафіна, Першого секретаря Посольства Словацької Республіки в Києві, економічного дипломата Соню Крайчову, економічного дипломата Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгород Данієля Цабана, завідувача відділом освіти Кошицького самоврядування Петра Бачковського (планується налагодити тісну співпрацю із закладами освіти м.Новодністровськ, зокрема гімназії), експерта з питань самоврядування Асоціації міст та муніципалітетів Словаччини Міхала Каліняка, начальника управління культури та маркетингу м.Кошице Річарда Герготта, бурмістра м.Ґельниця, депутата Кошицького самоврядування Душана Томашка та інших гостей. Запрошення до участі направляються в дипломатичні представництва Польщі, Угорщини, Молдови, Чехії і, звісно, до крайової влади та Офісу Президента, де питання налагодження зв’язків з метою залучення інвестицій завжди стоїть на порядку денному. Про це, зокрема, говорив міський голова Анатолій Болдашев на останній сесії Новодністровської міської ради.

Щодо участі в концертній програмі вже досягнуто домовленості зі Словацьким оркестром акордеоністів. «Зараз оркестр зосереджується на джазовій та рок-драматургії на фоні абсолютно нової відеопроекції. З 2017 року оркестр акордеоністів виступає на концертах у Словаччині та Чехії – в Кошицькій, Братиславській Істрополіській філармоніях, Концертному залі Сметана в Празі та багатьох інших сценах з кількома відомими співаками зі Словаччини та Чехії», – зазначено в анотації цього колективу. Фольклорний ансамбль «Карпатянин-сеньйор» має танцювальну і вокальну групи. Репертуар ансамблю складається з пісень, танців, художнього слова, гумору.