Діяльність Сокирянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Чернівецької області за 8 місяців 2019 року

Сокирянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області (далі – Сокирянське відділення управління) продовжує забезпечувати у 2019 році виконання усіх функцій і завдань, передбачених Законом України від 23.09.1999 № 1105-ХІV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) та реалізує державну політику, яка визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві, охорони життя та здоров’я.

Станом на 01.09.2019 року у Сокирянському відділенні управління на обліку перебуває 2438 страхувальників. Спеціалістами відділення управління за 8 місяців поточного року прийнято та опрацьовано від страхувальників 604 заяви-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення для застрахованих осіб. За цей період виплачено на:

• допомогу по тимчасовій непрацездатності – 2696 тис. грн;
  • допомогу по вагітності та пологах – 2156 тис. грн;
  • допомогу на поховання – 32,8 тис. грн.

Станом на 01.09.2019 року 83 особи отримують страхові виплати, у тому числі: 74 особи, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання; 9 осіб, які мають право на виплати у разі втрати годувальника.

За 8 місяців 2019 року потерпілим на виробництві було профінансовано 1580 тис.грн страхових виплат, а саме:

– щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності – 1419 тис. грн,

– страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника –161,4 тис. грн,

– одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності – 13,0 тис. грн,

– допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або до встановлення інвалідності – 10,8 тис. грн.

Упродовж зазначеного періоду лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань отримала 21 застрахована особа. Із загальної кількості хворих, які отримали реабілітаційне лікування, працездатність відновлена повністю у 18 осіб (85,7%). Сума витрат на зазначені цілі становила 229,8 тис. грн.

За 8 місяців 2019 року на забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання медичними та соціальними послугами було спрямовано 127,2 тис. грн.

Одним із важливих напрямків роботи Сокирянського відділення управління була і залишається робота по профілактиці виробничого травматизму.

Протягом 8 місяців поточного року Сокирянським відділенням  управління здійснювались заходи з профілактики нещасних випадків на виробництві. Страховими експертами з охорони праці активно береться участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах. Також взято участь:

– у роботі 16 комісій з питань охорони праці підприємств та проведенні 7 семінарів;

– у розповсюдженні 56 нормативних актів та пам’яток про охорону праці на підприємствах;

– у розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадженні їх на підприємствах страхувальників, внесенні пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва на 14 підприємствах;

– взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 14 підприємствах;

– у проведенні перевірки стану охорони праці на 13 об’єктах, які розташовані на території Сокирянського, Кельменецького районів та м.Новодністровськ.

Важливе місце в практиці профілактичної роботи займає пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці. За даний період у засобах масової інформації опубліковано 7 статей з питань профілактики страхових випадків.

Начальник Сокирянського відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального