Відбулося засідання оргкомітету з підготовки до Днів Словаччини в м.Новодністровськ ‑ 2019

Для чого проводяться Дні Словаччини в м.Новодністровськ, скільки коштів витрачається на заходи і яку від цього вигоду отримає місто – про це велась розмова на засіданні організаційного комітету, яке відбулося в понеділок 9 вересня.

Уповноважений мера м.Кошице з розвитку транскордонного співробітництва та співпраці з Україною, директор Словацько-Європейського культурного товариства «Feman» Едуард Бураш розпочав засідання, ознайомивши присутніх з сумами коштів, які були використані минулого року на організацію та проведення заходів. Наголосив, що з міського бюджету в цілому було сплачено близько 300тис.грн., більша частина суми осіла в місті у формі оплати за послуги з проживання та харчування гостей, учасників конференції та культурної програми. 200 тисяч гривень повернулися у вигляді реальних товарів (три телевізори, принтер, два столи для гри в теніс, спортивний інвентар для плавання, футбольні, гандбольні сітки для воріт, кухонне приладдя – каструлі, комбайн, електром’ясорубка, робочі столи і мийка з нержавіючої сталі, промисловий електрокип’ятильник та інше), що надійшли на початку цього року в заклади освіти та спорту.

На виконання Комплексної програми розвитку міжнародного транскордонного співробітництва та європейської інтеграції м.Новодністровськ на весь 2019 рік в міському бюджеті заплановано 450тис.грн. (для проведення робочих зустрічей, тренінгів, семінарів, зустріч делегацій тощо, в тому числі і для організації та проведення Днів Словаччини). Але запланована сума не обов’язково буде використана, – наголосив Едуард Бураш.

Дні Словаччини – стійка напрацьована платформа, яка неодмінно послужить на розвиток міста, адже таким чином, зокрема, популяризуються його можливості, потенціал, готовність приймати інвестиції. Зараз втрачати динаміку – просто необачно, адже захід проанонсований на найвищому рівні, тож його відміна означає втрату довіри до Новодністровська як до серйозного партнера. «Ніколи ще міський бюджет не приймався таким, щоб міг покрити всі потреби. Коштів бракує завжди, завжди є безліч соціальних проблем, що потребують фінансування. Ми намагаємось закрити їх якомога більше. Але місто мусить вкладатися і в майбутнє», ‑ говорив на засіданні міський голова Анатолій Болдашев, висловлюючи своє бачення щодо проведення в місті Днів Словаччини. Він також розповів щодо ситуації з ремонтом доріг та порушив інші дотичні теми.

Цю ж тезу підтвердив і Едуард Бураш. Він наголосив, що Дні Словаччини в Україні ще не проводились у жодному населеному пункті, а враховуючи те, що Словацька Республіка на даний час головує в ОБСЄ, цю ініціативу з ентузіазмом може перехопити будь-яке місто. Тим більше, що вже є добре напрацьована база. Також пан Едуард повідомив присутніх про те, що на 30 вересня в Посольстві Словацької Республіки заплановано прес-конференцію, однією із тем якої буде висвітлення та популяризація Днів Словаччини в м.Новодністровськ.

Питання щодо проведення Днів Словаччини в м.Новодністровськ ‑ 2019 розглядатиметься в середу 11 вересня на засіданні виконавчого комітету Новодністровської міської ради.