Розпочався осінній призов до лав ЗСУ

З 1 жовтня в Україні стартував осінній призов на строкову військову службу. Триватиме призовна кампанія до 31 грудня. В м.Новодністровськ проживають 162 мешканці, які підлягають призову, ‑ про це повідомляє управління з питань НС, ЦЗ, БЖ та МР Новодністровської міської ради, яке здійснює оповіщення призовників. За інформацією спеціалістів вказаного управління, вручити повістки вдалося далеко не всім мешканцям міста, які підлягають призову. Їхні батьки та інші родичі стверджують, що за місцем реєстрації призовники не проживають, а знаходяться за межами країни. Матеріали щодо призовників, які ухиляються від служби в армії, направлені у відповідні органи.

Відповідно ст.15 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу», «на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу». А «ухилення від призову на строкову військову службу… карається обмеженням волі на строк до трьох років» (ст.335 Кримінального Кодексу України).

Новодністровська міська призовна комісія сподівається на усвідомлення молодими людьми важливості проходження строкової військової служби, адже від цього залежить рівень обороноздатності держави, а відтак ‑ збереження суверенітету та територіальної цілісності України.

Марія Рошка, начальник управління з питань НС, ЦЗ, БЖ та МР