На порядку денному сесії розглядали резонансні рішення


На черговій сесії Новодністровської міської ради, яка відбулася 26 вересня, було розглянуто ряд резонансних питань, що стосуються керівництва міста. Першим на порядок денний було винесено питання про недовіру міському голові. Доповідала ініціатор порушеного питання та автор відповідного депутатського запиту Наталія Цимбалюк. На підтримку запиту виступили Микола Пітькін, Валентина Поцелуйко, Василь Кордонський, Микола Данилюк, Майя Пелип, Дмитро Ворошан. За висловлення недовіри міському голові проголосували 16 із присутніх 22 депутатів. Рішення прийняте.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі Закон) прийняття рішення про висловлення недовіри міському голові віднесено до компетенції міської ради. Таке рішення приймається більшістю депутатів від загального складу ради (ч.2 ст.59). Однак механізм висловлення недовіри та його юридичні наслідки законодавством не визначені. Практика свідчить, що висловлення недовіри є підготовчим етапом для прийняття радою рішення про дострокове припинення повноважень міського голови (Джерело: http://2.auc.org.ua/faq/05072011-1405).

Ще в процесі обговорення питання про висловлення недовіри член виконавчого комітету, екс-голова Новодністровської міської ради Ігор Рачинський запропонував другим на порядку денному сесії поставити питання про припинення повноважень Анатолія Болдашева на посаді міського голови. Фактично воно було розглянуте передостаннім. Підтримали пропозицію 16 із 22-ох депутатів, що взяли участь у роботі сесії. Рішення не прийняте.

Повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради (Джерело https://protocol.ua/ua/pro_mistseve_samovryaduvannya_v_ukraini_stattya_79/).

Також сесія розглянула заяву секретаря Новодністровської міської ради Наталії Кримняк про складення нею повноважень. Голосував 21 депутат, 13 з них підтримали заяву. Рішення не прийняте.

Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради (Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80?find=1&text=%F1%E5%EA%F0%E5%F2%E0%F0#w19).

Вісімдесят шостою сесією VIІ скликання було прийнято ще ряд актуальних питань

Відеозапис сесії за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Nm5Snb0ecq4.

З повагою Віта Плитус