Віталій Чорноусенко про перспективи індустріального парку “Новодністровськ”


Чергова робоча нарада працівників виконавчих органів міської ради за участю директора ПрАТ«Гравітон», керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ» Віталія Чорноусенка відбулася 1 жовтня. Крім, власне, поточних виробничих питань, було проведено брифінг, в ході якого Віталій Анатолійович відповів на поставлені запитання.

‑ Чи виконуються умови договору, який було укладено між міською радою та керуючою компанією?

‑ Наша компанія ні в якому разі не відмовляється від жодних зобов’язань, передбачених договором. Але як додаток до договору ми маємо бізнес-план розвитку індустріального парку, яким передбачається створення перших робочих місць уже наприкінці 2019 року. Реалізувати це ми не встигаємо. Довготривалою виявилась процедура документального оформлення земельних відносин. Також фактично нещодавно ми завершили розподіл часток третього корпусу майнового комплексу. Лише 10 вересня цього року ми отримали витяг з державного реєстру. Наразі ми вже підготували містобудівний розрахунок, пройдемо ще деякі формальності і отримаємо дозвіл на проведення реконструкції, що дає підстави для, власне, початку робіт.

У зв’язку з цим ми клопотатимемо про зміщення термінів виконання будівельних робіт та, відповідно, створення робочих місць. Але задекларовані плани, повторююсь, залишаються незмінними.

‑ Чи може допомогти (пришвидшити) розвиток ІП «Новодністровськ» зміни в законодавстві?

‑ Пропоновані законопроекти покликані стимулювати розвиток виробництва на територіях індустріальних парків, ними передбачаються податкові та митні пільги, преференції місцевого рівня. Але це лише декларації, реальних змін до підзаконних актів не проводиться.

В цілому в Україні зареєстровано близько сорока індустріальних парків, реально не функціонує жоден, більшість проходять процедури документального оформлення, процеси реконструкції, підведення комунікацій. Ми в числі тих небагатьох, котрі вже мають учасників ІП і за динамікою входимо в п’ятірку кращих, часто на конференціях, семінарах та інших публічних заходах ділимося досвідом співпраці з міською радою та підприємствами.

‑ Що означає «учасник індустріального парку»?

‑ Є керуюча компанія, в нашому випадку ПрАТ «Гравітон», завдання якої полягає у створенні належних умов (майданчиків) для розгортання на території ІП різних видів виробництв. Також у її функції входить залучати виробничі підприємства до співпраці, заохочувати їх вести бізнес в межах ІП. Наразі ми вже маємо такого партнера – ТОВ «Вест Буковина», яке задіяне в автомобілебудуванні, займається пошиттям сидінь для автомобілів концерну Рено. Також є попередні домовленості з німецькою і турецькою фірмами (сфера машинобудування), є певні розробки з енергетичної галузі.

‑ В Новодністровську двічі проходили Дні Словаччини, участь у яких брали і словацькі підприємці. Чи вдалось налагодити контакти?

‑ Більше того, ПрАТ «Гравітон» у цьому проекті брав участь і як партнер. Було проведено чимало переговорів, і на нинішній жовтень ми очікували, що до Новодністровська приїдуть керівники підприємств з виготовлення велотехніки та будівництва. Але, на жаль, нинішнього року цей захід не відбудеться. Щоб не втратити надбання новодністровців і такий важливий для Буковини захід, ми виступили з ініціативою перенести проведення Днів Словаччини до Чернівців. Вже є певні домовленості і думаю, що він відбудеться на належному рівні. Ми, звісно, намірені брати в ньому участь, адже основна задача таких проектів – залучення партнерів.

‑ Якщо індустріальний парк уже запрацює, то чи матиме від цього вигоду громада?

‑ Думаю, що громада вже має вигоду. Більше 25 років будівля колишньої панчішно-шкарпеткової фабрики лише руйнувалася і не приносила жодної копійки доходу. На даний час нами вже вкладено в цей проект 8,5 мільйонів гривень, які пішли на розвиток міста. Це все разом – викуп споруди, земельної ділянки, податки тощо. Наразі ми платимо по 172 тисячі гривень щоквартально – за викуп земельної ділянки та 20,8тисяч гривень щомісяця земельного податку.

Також варто наголосити, що під час реконструкції будівель до проведення робіт, які не потребують особливої кваліфікації, підрядні організації залучатимуть місцевих жителів. Ну і, зрозуміло, що на виробництво також вигідніше брати людей, які проживають тут, а не платити за відрядження приїжджим.

‑ Чи є перестороги щодо шкідливості виробництва, яке може бути розгорнуте на території індустріального парку?

‑ Згідно умов договору, яких ми, ще раз наголошую, дотримуємось в повній мірі, екологічно шкідливе виробництво на території індустріального парку не може проводитися.