Звертайтесь до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – це спеціальні заклади, що покликані допомагати людям, які потрапили у складні життєві обставини та потребують сторонньої підтримки. Такий центр давно вже працює у Новодністровську (ЦСССДМ). Його фахівці наголошують, що допомога центру не передбачає фінансового донорства, основні завдання для них полягають в:

• проведенні соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;
  • виявленні сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
  • здійсненні соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, наданні їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки їхніх потреб у таких послугах;
  • організації здійснення наставництва над дитиною, яка проживає у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, інших закладах для дітей;
  • забезпеченні взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Здійснення повноважень у сфері надання соціальних послуг дітям, сім’ям та молоді, що потрапили у складні життєві обставини, неможливе без співпраці з мешканцями міста, які вважають, що без сторонньої допомоги не обійтись їхнім сусідам чи навіть родичам, які проживають в неналежних умовах, чи у відношенні до дитини або жінки в тій чи іншій сім’ї коїться насильство. Про такі випадки мешканці Новодністровської ОТГ можуть повідомляти спеціалістам ЦСССДМ, конфіденційність цих повідомлень гарантується законодавством.

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Серед отримувачів соціальних послуг від Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є категорія людей, які постраждали в результаті саме таких злочинів. Але більшість жертв торгівлі людьми, на жаль, намагаються приховати ці болючі сторінки своїх життєвих історій. Запевняємо, що робити цього не варто, адже людині, замкнутій у своєму світі, самій важко повернутися до звичного життя. Тому закликаємо звертатися зі своїми проблемами до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новодністровської міської ради (І поверх). Інформація, яка надходить до нашого Центру, конфіденційна, тому розголосу та критики боятися не варто.

Даріна Левицька, НМЦСССДМ