Підведено підсумки роботи Сокирянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області за 9 місяців 2019 року


За 9 місяців 2019 року Сокирянським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області (далі – Сокирянське відділення управління) прийнято від страхувальників 591 заяву-розрахунок на фінансування витрат для надання матеріального забезпечення, що на 30 заяв-розрахунків більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

За звітний період до заяв-розрахунків на фінансування витрат страхувальниками включено 1566 листків непрацездатності по 1420 застрахованих особах, що на 178 листків непрацездатності менше та на 159 застрахованих осіб більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Згідно з поданими заявами-розрахунками витрати на матеріальне забезпечення за 9 місяців склали 5,99 млн гривень.

Середньоденна допомога по тимчасовій непрацездатності з початку року зросла на 46,42 грн, або на 18,19 %, порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 255,25 гривні. Середньоденна допомога по вагітності та пологах з початку року зросла на 32,42 грн, або на 17,35 %, порівняно з минулим роком і становить 186,83 гривні.

З початку звітного періоду здійснюються щомісячні страхові виплати 84 потерпілим (членам їх сімей). Серед них: 75 осіб з інвалідністю і 9 осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. На обліку у відділенні перебуває 1 особа з інвалідністю І групи, 7 осіб з інвалідністю ІІ групи, 54 особи з інвалідністю ІІІ групи та 13 потерпілих без групи інвалідності.

За 9 місяців 2019 року загальна сума витрат на відшкодування шкоди потерпілим склала 6132,32 тис. грн, ця сума порівняно з даними 2018 року зросла на 200,67 тис. грн, або на 1,04 відсотка.

Сокирянським відділенням управління протягом 9 місяців 2019 року лікарськими засобами та виробами медичного призначення було забезпечено 13 осіб на загальну суму 179,27 тис. гривень.

Підсумовуючи діяльність Сокирянського відділення управління упродовж трьох кварталів 2019 року, необхідно відзначити, що компенсацію втраченого заробітку за час перебування на лікарняному виплачено 1420 застрахованим особам на загальну суму 5,99 тис. грн, в середньому на одну хвору людину 4220 гривень.

Станом на 01.10.2019 щомісячну грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, отримують 75 осіб, водночас сума витрачених коштів на цей вид виплати склала 1988,03 тис. гривень.

З 01.01.2018 згідно з Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, прийнятим постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39, запроваджено принципово новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. А саме, застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган виконавчої дирекції Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) у подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонується вибрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, вибраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, робочим органом виконавчої дирекції Фонду та санаторно-курортним закладом.

Направлення застрахованої особи з порушенням перебігу вагітності до спеціалізованого реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду здійснюється безпосередньо із жіночої консультації (амбулаторно-поліклінічного закладу).

Упродовж 9 місяців 2019 року в закладах охорони здоров’я за кошти Фонду соціального страхування було проліковано та забезпечено медичною реабілітацією 21 застраховану особу на загальну суму 261,9 тис. гривень.

Протягом 9 місяців 2019 року до Сокирянського відділення управління надійшло 3 повідомлення про нещасний випадок на виробництві.

З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, страховим експертом з охорони праці за даний період було здійснено 16 перевірок щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці на підприємствах Сокирянського, Кельменецького районів та м. Новодністровськ, активно береться участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах, кількість таких підприємств становить 15. Взято участь у роботі 16 комісій з питань охорони праці підприємств, розробленні нормативних актів про охорону праці на 15 підприємствах, надано 13 консультацій з питань охорони праці, у засобах масової інформації опубліковано 7 статей з питань профілактики страхових випадків.

Начальник Сокирянського відділення управління                Морар С.С.