Готуються проекти розвитку туристично-спортивної інфраструктури

Новодністровська ОТГ має всі шанси стати центром потужного туристично-спортивно-розважального кластеру, ‑ вважає експерт Інституту громадянського суспільства Олександр Сергієнко. Днями він уже вдруге побував у Новодністровську, де провів робочу зустріч з спеціалістами відділу інвестицій та євроінтеграції міської ради. На засіданні обговорювались деталі двох проектів, що підготовлені спеціалістами для майбутніх конкурсів.

Перший з них передбачає реконструкцію набережної Дністра. Проектом заплановано укладення дорожнього полотна від ГЕС-1 до затоки, включно з веслувальною базою, зі встановленням усіх необхідних елементів благоустрою (освітлення, паркувальні місця, системи збирання і вивезення відходів тощо), спорудження невеликого готелю, прокладення пішохідних доріжок в місто через ліс та інше. Вартість такої реконструкції за підрахунками спеціалістів відділу може скласти 45 мільйонів гривень.

Ще один проект стосується виключно веслувальної бази: ремонт елінга та адмінкорпусу з облаштуванням роздягалень, придбання човнів та інших елементів для занять веслуванням, автобусів для перевезення вихованців школи веслування тощо. Реалізація цього проекту може обійтись в 6,4мільйона гривень.

Бенефіціарами від реалізації цих проектів можуть стати не лише мешканці Новодністровської ОТГ, а й Сокирянська та Вашківецька громади. Між вказаними трьома ОТГ та с.Василівка 20 березня цього року було підписано меморандум про партнерство. Саме в рамках цього меморандуму планується реалізовувати амбітні проекти щодо створення інфраструктурного простору для розвитку спорту і туристичної галузі та формування середовища для організації здорового способу життя мешканців придністровських населених пунктів.

Олександр Сергієнко, ознайомившись з проектами, дав спеціалістам рекомендації щодо їх вдосконалення та побажав успіху в конкурсах. Зазначив, що інституції, з якими співпрацює Інститут громадянського суспільства, можуть проголосити конкурс в будь-який момент, тому проекти мають бути готовими до участі.

З повагою Віта Плитус