Новодністровська міська рада обрала секретаря та не припинила повноваження міського голови

14 листопада відбулося перше пленарне засідання чергової 88-ої сесії Новодністровської міської ради. В роботі взяли участь24 депутати. На порядок денний було поставлено 20 питань.

Перед початком сесії депутати провели спільне засідання комісій, на якому ознайомилися з питаннями, що виникли після оприлюднення порядку денного сесії і потребують нагального вирішення. Таких виявилось 8. Серед них – подання міським головою Анатолієм Болдашевим кандидатури Ігоря Манаскурова на посаду секретаря міської ради, яка стала вакантною після складення Наталією Кримняк повноважень.

Ст. 50 ЗУ «Про місцеве самоврядування»: «Секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.»

Перше, що пообіцяв Ігор Вікторович – забезпечення нормального режиму роботи сесії міської ради, посилення виконавської дисципліни посадових осіб органів місцевого самоврядування, покращення якості підготовки документів, підвищення рівня відкритості та прозорості процесів, які відбуваються, та перспектив. Всі присутні в сесійній залі (не лише депутати) могли задати кандидату запитання та отримати відповіді. В тому числі й про особисте. Обговорення тривало майже 50 хвилин.

За запропоновану кандидатуру проведено таємне голосування. Його результати: 11 ‑ «за», 14 – «проти».

На підставі ч.2 ст.50 ЗУ «Про місцеве самоврядування» більшість депутатів подали на посаду секретаря міської ради кандидатуру Наталії Цимбалюк.

Ст. 50 ЗУ «Про місцеве самоврядування»: «Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо:

2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану відповідним сільським, селищним, міським головою».

Наталя Олександрівна запевнила присутніх, що працюватиме в межах чинного законодавства. Основну задачу бачить у об’єднанні депутатів з різними поглядами, допомозі у здійсненні їхніх повноважень, прийнятті рішень на користь громади та контролі за виконанням цих рішень. Депутат Василь Кордонський висловив впевненість в обранні Наталі Цимбалюк секретарем та окреслив подальшу перспективу: «Думаю, що друге питання про припинення повноважень Болдашева буде здійснено і ви будете виконувати обов’язки міського голови».

За підрахунками лічильної комісії «за» обрання Наталії Цимбалюк секретарем Новодністровської міської ради проголосували 17 її колег, проти – 8.

Одразу після озвучення результатів голосування Наталя Олександрівна склала присягу посадової особи в органах місцевого самоврядування і приступила до обов’язків секретаря.

Наступним на порядку денному сесії стояло питання про припинення повноважень Анатолія Болдашева на посаді міського голови (за зверненням групи депутатів) на підставі ч.3 ст. 79 ЗУ «Про місцеве самоврядування »

Ст. 79 ЗУ «Про місцеве самоврядування»: 3. Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених *абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

*2. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Доповідала з порушеного питання Наталія Цимбалюк.

Голова лічильної комісії Серафима Силантьєва озвучила результати голосування: «за» ‑ 13, «проти» ‑ 9, «утримався» ‑ 2.

Питання про припинення повноважень Анатолія Болдашеван на посаді міського голови впродовж цієї каденції ініціювалось багато разів, розглядалося уже тричі. І вже 18 листопада надійшла чергова ініціатива – від депутата Василя Кордонського, який пропонує включити «в порядок денний пленарного засідання ради» питання про недовіру міському голові та припинення його повноважень.

З повагою Віта Плитус