Головне Управління Держгеокадастру у Чернівецькій області інформує


З метою здійснення упорядкування інформації про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчено державними актами і договорами оренди, відомості про які не внесено до Державного земельного кадастру та на виконання підпункту 2 пункту 1 Указу Президента України від 22.07.2019 № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству» Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області повідомляє наступне.

Для забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання має бути здійснене відповідне оформлення права власності на землю. Частиною цієї процедури є присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Без нього власник земельної ділянки не може здійснювати правочини: продавати, дарувати, здавати в оренду, брати кредит під її заставу тощо.

З моменту набрання чинності Закону України «Про Державний земельний кадастр», принципи ведення Державного земельного кадастру було докорінно змінено. Так, з початку 2013 року запрацював електронний Державний земельний кадастр. Сьогодні кожен охочий на Публічній кадастровій карті в режимі онлайн може віднайти земельну ділянку, яка його цікавить, та отримати вичерпну інформацію про неї.

Тож Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області нагадує власникам державних актів на землю «старого» зразка про те, що без присвоєного кадастрового номера неможливо здійснити будь-яку цивільно-правову угоду з землею. Крім того, останнім часом існує доволі багато випадків рейдерського захоплення землі, що, серед іншого, пов’язано із відсутністю відомостей про такі ділянки у кадастрі.

Щоб внести дані про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власники можуть звернетися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.

Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, пропонуємо звернутися до територіальних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області за місцем розташування земельних ділянок.