Дорога новодністровська громадо!

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми вшановуємо велич духу народу України, патріотизм і мужність учасників Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років, їх відданість та цілеспрямованість у відстоюванні ідеалів демократії, прав і свобод людини.

Сукупністю проведених мітингів, протестів, страйків та інших акцій загальної непокори Помаранчева революція 2004 року стала демонстрацією свободи слова та волевиявлення українського народу. Головна її перемога полягає в тому, що люди усвідомили свою колективну міць і мирними безкровними акціями відстояли своє право вибору.

Та Помаранчева революція вирішила далеко не всі, не виправдала сподівань українського народу. Тому слід було очікувати нового рішучого виступу. І це сталося ‑ у 2013 році. 21 листопада у відповідь на несподівану для всіх заяву Кабінету Міністрів щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом в серці України ‑ столичному Майдані Незалежності ‑ почали збиратися перші учасники мітингу за Євроінтеграцію. Це були студенти, які бачили майбутнє своєї країни саме в Європі. Та їхні акції протесту були розігнані силовиками. Застосування сили проти мирних людей викликало в українській громадськості хвилю обурення. І це стало переломним моментом у революційних подіях. Протести поступово перетворилися із проєвропейських на антиурядові і набрали небачених масштабів.

Революційні події показали усьому світу, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей та основ демократії. Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи. Болісні сторінки нашої історії свідчать, що українці ніколи не змиряться з несправедливістю, беззаконням і приниженням людської гідності, бо вони свято бережуть традиції визвольної боротьби волелюбних предків, зцементовані кровʼю полеглих героїв.

Їм – шана. Згадаймо патріотів, які поклали своє життя на вівтар свободи й української державності. Схилімо голови в знак поваги і скорботи по загиблій на Майдані Небесній Сотні та всіх учасниках бойових дій і мирних жителях сходу України. І памʼятаймо: в наших руках доля країни і ми маємо зробити все можливе для її духовного й економічного відродження.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у всіх домівках, хай не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави!

Вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі!

Слава Україні! Героям слава!

Міський голова Анатолій Болдашев