Новодністровська міська рада виступила організатором “Пісенного струму”

Впродовж 20-ти останніх років дитячий конкурс-фестиваль «Пісенний струм» не лише відкривав і підтримував юні таланти, а й збирав аншлаги в день енергетика, до якого зазвичай приурочувався гала-концерт переможців конкурсу. У 1998 році цей конкурс започаткувала адміністрація Дністровської ГЕС – 1. Згодом до його організації та проведення долучились інші станції. Фінансування завжди здійснювалось через профспілкові комітети енергетиків. Минулого року відбувся ювілейний 20-ий конкурс.

Нинішнього року на засіданні оргкомітету з підготовки «Пісенного струму – 2019» голова Чернівецької обласної профспілки енергетики та електротехнічної промисловості Марія Омельчишина повідомила, що через зміни в податковому законодавстві профспілка (вона об’єднує всі три Дністровські гідроелектростанції) не має змоги профінансувати захід, інакше втратить статус неприбуткової організації. Григорій Карп, голова профспілкового комітету філії «Дністровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» підтримав колегу, запевнив, що їхня частина фінансування здійснювалась через обласну профспілку.

Міський голова Анатолій Болдашев запропонував знайти інші джерела для організації та проведення «Пісенного струму». «Діти звикли, що конкурс проводиться щороку і вже готуються до нього. Ми не маємо права обманути їхні сподівання», ‑ сказав міський голова. Таким чином на чергову сесію Новодністровської міської ради було винесено проект рішення «Про затвердження Положення про проведення конкурсу «Пісенний струм Новодністровської ОТГ» та кошторису витрат». Доповідала начальник відділу культури міської ради Альона Присакар

Конкурс «Пісенний струм», як і у всі попередні роки, проводиться «з метою виявлення талановитих дітей різного віку, стимулювання їх подальшого творчого зростання та участі переможців конкурсу у Гала-концерті». Але організатором та засновником конкурсу відтепер буде відділ культури Новодністровської міської ради, а його проведення покладається на об’єднаний оргкомітет виконавчих органів. Так визначено в новому положенні. Незмінними залишаються номінації конкурсу: пісня – в трьох вікових категоріях, танець – в двох вікових категоріях, дуети та ансамблі в номінації «пісня» оцінюються окремо. Оцінювання здійснюватиметься також за тими ж критеріями: виконавська майстерність, сценічна культура, музичне оформлення.

Є зміни для учасників конкурсу, які проживають за межами Новодністровської ОТГ. Для них визначено організаційний внесок: 200грн. – для кожного учасника (в т.ч. сольне виконання, дует, тріо), 1000грн. ‑ для колективів складом до 10 чоловік і 1500грн. – для колективів, що налічують більше 10 осіб.

Зміняться також і розміри винагород за призові місця. За перші місця переможці отримають по 2тис.грн., за другі – по 1,5тис.грн. і за треті – по 1тис.грн. Володар Гран-прі тримає в винагороду 3тис.грн. А для всіх учасників конкурсу будуть придбані солодощі. При обговоренні цієї частини проекту депутатам довелося шукати компроміс.

Також для забезпечення належних умов для проведення конкурсу «Пісенний струм» та для нормального функціонування БНТД «Молодіжний» сесією Новодністровської міської ради виділено 160,5тис.грн. на придбання обладнання і проведення в будинку культури системи опалення.