Відбулася позачергова сесія


22 листопада відбулася позачергова 89-та сесія Новодністровської міської ради, на порядок денний якої було винесено 5 питань.

Реконструкція міського каналізаційного колектора – нагальна проблема, яка потребує негайного вирішення. Об’єкт використовується вже близько 40 років без капітального ремонту. Загострилась проблема наприкінці минулого року. Для прочистки колектора УТВК неодноразово замовляло спецтехніку з Чернівців, але це ненадовго вирішувало ситуацію. Щоб місто не опинилося в каналізаційний стоках, сесією прийнято рішення про реконструкцію об’єкта із застосуванням нових технологій та матеріалів. За попередніми підрахунками, весь комплекс робіт, включаючи проектування, експертизи, технічний та авторський нагляд, може обійтися міському бюджету в 550тис.грн. Джерела фінансування різні – так звані «соціальні» кошти, що надходять від ПрАТ «Укргідроенерго» на розвиток інфраструктури, та міський бюджет. Цьогоріч буде здійснено частину оплати проекту.

В питанні «Про внесення змін до Переліку об’єктів соціального призначення м.Новодністровськ та Сокирянського району, фінансування яких здійснюється згідно з Титулом будови «Уточнення проекту першої черги ГАЕС у складі трьох агрегатів, включаючи заходи з підвищення надійності та безпеки гідротехнічних споруд, основного гідросилового обладнання та гідромеханічного обладнання Дністровської ГАЕС. Коригування» на 2017 рік» основна зміна полягає в уточненні назви проекту встановлення котельні спорткомплексу. Замість ОКЗ «ДЮСШ в м.Новодністровськ» буде КУ «Новодністровська ДЮСШ» ‑ у зв’язку із переходом спорткомплексу із власності обласної ради до комунальної власності громади.

Нагадаємо, що кошти на придбання котельного обладнання для цього закладу були виділені ще минулою каденцією Новодністровської міської ради. Після «повернення» спорткомплексу в місто, наприкінці 2017 року була створена комунальна установа «Новодністровська ДЮСШ». Придбане кілька років тому ще попереднім власником обладнання передане на баланс новодністровської громади лише влітку цього року. Монтаж котельні планується провести за так звані «соціальні кошти», цим викликана необхідність змін в «Переліку об’єктів» 2017 року.

Питання щодо відновлення системи опалення спорткомплексу набуває актуальності у зв’язку із участю Новодністровської міської ради у державній програмі з «будівництва нових, реконструкції та капітального ремонту існуючих спортивних 50- і 25-метрових басейнів» Представлений Новодністровською міською радою проект з реконструкції 25-метрового басейну нашого спорткомплексу – один із 14-ти по Україні, які отримали державну підтримку на умовах співфінансування 50х50 (всього було 28 претендентів). Згідно проектної документації, вартість реконструкції басейну Новодністровської ДЮСШ мала становити 19 059 681грн (з ПДВ). В результаті проведеного аукціону (завершився 12 листопада) сума суттєво зменшилась і становить 15 125 000грн. Реалізувати проект планується впродовж 2019 – 2020 років.

Також на сесії було розподілено залишки коштів, які надійшли від ПрАТ «Укргідроенерго» на об’єкти соціального призначення міста Новодністровськ у 2016 – 2018 роках. Більшість присутніх проголосували за розроблені відділом інвестицій та енергоефективності проекти рішень. Категорично проти їх прийняття виступив депутат Василь Кордонський зі своєю мотивацією.

І справді незрозуміле трактування ситуації людиною, депутатом, який неодноразово «благає» обласне керівництво не направляти в Новодністровськ кошти , а потім дорікати, що в район надходять більші суми. До речі, у 2016 році

За депутатським запитом Наталії Кримняк сесія внесла зміни до Програми будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів об’єктів соціальної сфери, житлового фонду та інших об’єктів комунальної власності Новодністровської ОТГ на 2019-2020 роки (у новій редакції).

Кошти державної субвенції передбачається використати на встановлення систем відеоспостереження, вуличного освітлення Новодністровської ОТГ та придбання обладнання для виготовлення ID-карток та закордонних паспортів.

Відповідно до ухвалених сесією рішень, рішення виконавчого комітету та клопотань головних розпорядників коштів депутати внесли зміни до міського бюджету.