В селах проходять збори за об’єднання в Сокирянську ОТГ

На останній позачерговій сесії Новодністровської міської ради депутати обговорили ситуацію щодо реалізації територіально-адміністративної реформи і сьогоднішніх реалій Новодністровської ОТГ. Це питання порушила Наталія Кримняк. Вона повідомила, що побувала на зборах в окремих селах, які за Перспективним планом формування територій громад входять до Новодністровської ОТГ і де останнім часом педалюється ідея щодо приєднання їх до Сокирянської ОТГ. Зібрання під таким гаслом пройшли вже фактично у всіх селах. І фактично всюди людей переконують у тому, що майбутнього з Новодністровськом у них не буде. За приклад ставлять останні сесійні засідання та засідання виконавчого комітету, де до вже повноправного члена ОТГ – села Ломачинці – демонструвалося нелояльне відношення. Допомагає прихильникам об’єднання усіх сіл Сокирянщини в одну громаду і конфлікт влади у нашому місті, який останнім часом суттєво поглибився.

Наталія Іванівна поділилась також своїми припущеннями стосовно втілення ідеї щодо створення Новодністровського району, ініціатором якої виступив ще влітку голова Сокирянської районної ради Василь Козак. Ідея створення Новодністровського району документально оформилась вже і в Новодністровській міській раді у вигляді депутатського запиту Анатолія Білоткача, який пропонує колегам її розглянути. На переконання Наталії Кримняк, чекати покращення від її реалізації новодністровцям не варто, скоріше навпаки. Адже у такому випадку місто залишається окремо від Сокирянської ОТГ, куди буде направлятися ПДФО працівників дністровських гідроелектростанцій. Це при тому, що 70% персоналу станцій – новодністровці, які саме в місті отримують соціальні та адміністративні послуги (освіти, медицини, культури, соцзахисту тощо).