Дорога громадо!

5 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день волонтера. Він був заснований за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН ще в 1985 році для того, щоб громадськість могла вшанувати працю добродійників та подякувати їм за великі, щирі серця. Вважається, що волонтерський рух в Україні розпочався в 90-х роках минулого століття. Офіційно він був визнаний 10 грудня 2003 року із затвердженням Кабінетом Міністрів України Постанови «Про затвердження Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг»

Впевнений, що кожен з нас може вважати це свято бодай трішечки своїм, адже волонтер – це людина, яка безоплатно, за покликом душі допомагає іншим: хтось турбується про немічних сусідів, хтось підгодовує бездомних тварин, хтось передає речі і продукти в сиротинці.

Особливого значення набув волонтерський рух у 2013 році з початком Революції Гідності. Завдяки титанічній безкорисливій праці тисяч пересічних людей вистояв Майдан. Самовідданість і патріотизм мільйонів українців, які одягали і озброювали наше військо у 2014-му, зупинили просування російської агресії. Потреба у волонтерській діяльності на східному фронті не відпала й дотепер, адже вона слугує своєрідним містком між армією і народом, передає нашим хлопцям тепло домашнього затишку, демонструє, що тут, на мирній території України, цінують їхній героїзм і мужність.

Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності заслуговує на найвищу подяку. Нехай кожному, хто займається громадською діяльністю, працює у сиротинцях, притулках для неповнолітніх, школах-інтернатах, будинках престарілих, допомагає війську, добро повертається сторицею! Хай не міліє ріка благодійності, а численна армія волонтерів росте і множиться!

Міський голова Анатолій Болдашев